15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Nyderlandai įspėja apie „nerimą keliančią“ Rusijos ir Kinijos kibernetinę veiklą

Rusija ir Kinija vis intensyviau vykdo kibernetinio šnipinėjimo veiklą, tokią kaip pernai išaiškintas sąmokslas įsilaužti į tarptautinės cheminių ginklų kontrolės institucijos tinklą, antradienį perspėjo olandų žvalgybos tarnyba.
Programišius
Nyderlandai įspėja apie „nerimą keliančią“ Rusijos ir Kinijos kibernetinę veiklą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Maskvos didėjančios konvencinės ir branduolinės pajėgos taip pat kelia pavojų tiek Nyderlandams, tiek visai Europai, teigiama Karinės žvalgybos ir saugumo tarnybos (MIVD) metinėje ataskaitoje.

„Kelia nerimą agresyvi (kibernetinė) veikla, ypač ta, kurią vykdo Rusija ir Kinija“, – nurodoma ataskaitoje, priduriant, kad pernai MIVD atskleidė „įvairių mėginimų vykdyti skaitmeninį šnipinėjimą“.

Praėjusių metų balandį olandų pareigūnai išsiuntė iš šalies keturis įtariamus Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU agentus, mėginusius įsilaužti į Hagoje įsikūrusios Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) kompiuterinį tinklą.

Paprastai tokias operacijas paslaptyje išlaikančios olandų tarnybos tąkart šios praktikos nesilaikė ir bendradarbiaudamos su JAV ir Didžiosios Britanijos teisėsauga spalį paviešino regzto sąmokslo aplinkybes.

„Tai buvo būtina siekiant padidinti visuomenės atsparumą, nes kuo mažiau joje esama naivumo, tuo budriau reaguojama į galimas nepageidautinos įtakos apraiškas“, – ataskaitoje cituojamas MIVD vadovas generolas Onno Eichelsheimas.

Olandų agentūra taip pat atkreipė dėmesį į Maskvos „aktyvėjantį dalyvavimą konfliktuose, esančiuose už tradicinių interesų sričių ribų“, taip pat į jos branduolinį ginklą pajėgių nešti vidutinio nuotolio raketų programas.

Kinija savo ruožtu „aktyviai mėgina rinkti karinius duomenis Nyderlanduose“, nurodoma ataskaitoje.

„Gynybos sistemai kelia grėsmę tiek karinės, tiek civilinės paskirties karinių technologinių žinių ir technologijų vagystės“, – pabrėžiama dokumente.

Iranas, Šiaurės Korėja, Pakistanas ir Sirija taip pat siekia įgyti Nyderlanduose ir kitose Vakarų šalyse „žinių ir prekių“, naudojamų vystant jų pačių ginklų programas, perspėjo MIVD.

Tarnyba pridūrė, kad jos agentai įvertino dešimčių gynybos pramonės bendrovių veiklą, siekdami padidinti jų saugumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais