Šį kompromisinį susitarimą premjeras Markas Rutte su Briuseliu pasiekė po to, kai olandų rinkėjai 2016 metų balandį vykusiame referendume atmetė pirminę sutarties, kuri turi užtikrinti glaudesnius ES ryšius su Kijevu, versiją.
Už atitinkamą teisės akto projektą aukštuosiuose parlamento rūmuose balsavo 50 senatorių, 25 pasisakė prieš.
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris pareiškė, kad šis balsavimas „siunčia svarbų signalą iš Nyderlandų ir visos Europos Sąjungos mūsų bičiuliams Ukrainoje: Ukrainos vieta – Europoje, Ukrainos ateitis – Europoje“.
Nyderlandų žemieji parlamento rūmai ES asociacijos sutarties su Ukraina ratifikavimui oficialiai pritarė vasario 23 dieną.
„Tai yra paskutinis parlamento žingsnis“, kad pataisyta sutartis būtų patvirtinta, sakė Senato atstovas spaudai Gertas Riphagenas.
Nyderlandai taps paskutine ES šalimi, ratifikuosiančia asociacijos sutartį su Ukraina.
M.Rutte perduos Nyderlandų patvirtintą dokumentą Briuseliui, kai jį pasirašys karalius.
Nyderlandai taps paskutine ES šalimi, ratifikuosiančia asociacijos sutartį su Ukraina.
Pernai olandų rinkėjai referendume triuškinama dauguma balsų atmetė susitarimą su Kijevu. Prieš sutartį pasisakė maždaug 60 proc. referendumo dalyvių. Nors plebiscite dalyvavo tik 38 proc. šalies rinkėjų, tačiau tokio aktyvumo užteko, kad referendumas būtų paskelbtas įvykusiu.
Sutarties atmetimas buvo skaudus smūgis M.Rutte ir jo koalicinei vyriausybei, suduotas tuo metu, kai Nyderlandai pirmininkavo Europos Sąjungai.
Tačiau M.Rutte pavyko pasiekti kompromisinį susitarimą, kuriame apribojami gynybos įsipareigojimai Ukrainai bei nurodoma, jog asociacijos sutartis nesuteikia šiai šaliai kandidatės statuso.