Nyderlanduose bus atlikta eutanazija merginai, kenčiančiai psichikos sutrikimus

Nyderlandų eutanazijos komisija įgaliojo atlikti eutanaziją moteriai, kuri kenčia nuo potrauminio streso sutrikimo. Šios komisijos ataskaitoje pažymima, kad moters amžius yra tarp 20–30 metų.
Eutanazija
Eutanazija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Britų dienraštis „The Independent“ praneša, kad ši Nyderlandų gyventoja kentėjo nuo lėtinės depresijos, haliucinacijų ir anoreksijos, po to, kai vaikystėje patyrė seksualinę prievartą. Nors ji praėjo intensyvios psichoterapijos kursą, tačiau, pasak gydytojų, merginos būklė vargu ar pagerės. Mirtinos injekcijos moteris paprašė pati prieš dvejus metus, o tyrėjai patvirtino jos veiksnumą.

Sprendimas leisti eutanaziją merginai kenčiančiai nuo psichikos ligos, sukėlė plačią diskusiją Europos šalyse, kuriose eutanazija dar negavo galutinio vertinimo.

„Faktas, kad psichiatrai galės svarstyti eutanaziją kaip atsaką į sudėtingas psichikos traumas dėl seksualinės prievartos, baugina“, – sakė žmogaus teisių organizacijos „Distant Voices“ vadovas Nikkis Kenwardas.

Pasak kai kurių britų parlamentarų, eutanazijos sprendimas šiuo atveju tik apsunkina smurto aukų situaciją ir skatina jas nusižudyti. Praėjusių metų rugsėjį britų parlamentas atmetė įstatymo projektą, kuris leistų sunkiems ligoniams gauti mirtinų medikamentų dozę.

Per eutanaziją gydytojas suleidžia pacientui mirtinąs preparatą, o pagalbos savižudybei atveju pacientui yra duodami preparatai, kuriuos jis priima pats. Nyderlandai 2002 m. tapo pirmąja šalimi įteisinusia savanorišką pacientų pasitraukimą iš gyvenimo, o eutanazija buvo paskelbta teisėtai „priimtina" 1984 m. Šiandien eutanazija yra legali Belgijoje, Šveicarijoje, Liuksemburge, Kanadoje ir kai kuriose JAV valstijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos