„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 03 20 /22:16

Koronavirusas: Italijoje aukų skaičius viršijo 4 tūkstančius, pasaulyje užsikrėtusių – ketvirtadalis milijono

Pasaulyje jau daugiau kaip ketvirtis milijono žmonių užsikrėtė naujuoju koronavirusu, rodo naujienų agentūros AFP apibendrinta statistika, pagrįsta iki penktadienio 17 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku paskelbtais oficialių šaltinių duomenimis. Italijoje aukų skaičius viršijo 4 tūkst.
Koronavirusas
Koronavirusas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nuo protrūkio pradžios praeitų metų pabaigoje 163 šalyse ir teritorijose patvirtinti mažiausiai 256 296 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Iš šių žmonių 11 015 mirė.

Kinijoje, kurios Uhano miestas centrinėje Hubėjaus provincijoje tapo pirminiu protrūkio židiniu, užregistruota iš viso 80 976 susirgimo COVID-19 atvejų ir 3 248 pacientų mirtys.

Diagnozuotų COVID-19 atvejų atspindi tik tam tikrą dalį tikrojo užsikrėtimų skaičiaus, nes daugelis šalių testuoja tik pacientus, kuriems pasireiškia sunkiausi simptomai.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Izraelyje – pirma COVID-19 auka

23:39

Izraelis penktadienio vėlų vakarą pranešė apie pirmąją žydų valstybėje naujojo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos ligos auką.

„The Jerusalem Post“ skelbia, jog nuo ūminės kvėpavimo takų ligos COVID-19 mirė 88 metų amžiaus vyras.

Naujausiais duomenimis, naujų COVID-19 atvejų Izraelyje per pastarąją parą padaugėjo 28 iki 705.

Ukrainoje diagnozuotų COVID-19 atvejų padaugėjo iki 29

23:05

Ukrainoje penktadienį nustatyti dar du užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, o bendras jų skaičius padidėjo iki 29, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Kovo 20-osios 20 val. duomenimis, Ukrainoje patvirtinti 29 [koronaviruso sukeliamo susirgimo] COVID-19 atvejai. Vienas naujas atvejis užfiksuotas Ivano Frankivsko srityje, [dar] vienas – Lvovo srityje“, – sakoma ministerijos pranešime.

Iki šiol Ukrainoje mirė trys koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Serbijoje – pirma mirtis nuo COVID-19

22:59

Serbijoje penktadienį užfiksuotas pirmasis mirties nuo naujojo koronaviruso sukeltos COVID-19 ligos atvejis.

„Turiu pranešti, kad, deja, mes turime pirmąją COVID-19 auką. 59 metų vyras iš Kikindos mirė Novi Sade prieš kelias valandas“, – spaudos konferencijoje penktadienį vakare pranešė vyriausybės vadovė Ana Brnabič.

„Virusu SARS-CoV-2 jis užsikrėtė nuo savo draugo sūnaus, grįžusio iš Italijos, dėl kurio gyvybės dabar kovoja medikai“, – sakė premjerė.

A.Brnabič pabrėžė, jog patvirtintų COVID-19 ligos atvejų Serbijoje penktadienį padaugėjo 17 iki 135, iš jų aštuoni pacientai yra sunkios būklės, prijungti prie plaučių ventiliavimo aparatų.

Su koronaviruso pandemija kovojanti Serbija imasi naujų drastiškų prevencijos priemonių – nuo rytojaus šalyje stabdomas visas viešasis transportas, o nuo sekmadienio vakaro uždaromos kavinės, restoranai ir prekybos centrai.

Latvijoje daugiausia COVID-19 liga susirgo 20–49 amžiaus žmonių

22:58

Naujojo koronaviruso SARS-CoV-2 sukelta ūmine kvėpavimo takų liga COVID-19 Latvijoje daugiausiai serga 20–49 metų amžiaus žmonės, skelbia Latvijos ligų prevencijos ir kontrolės centras.

36 šia liga susirgusiųjų yra 30–39 amžiaus, 30 – 20–29 metų, 21 – 40–49 amžiaus.

Savo ruožtu tik devyni COVID-19 atvejai nustatyti 50–59 metų amžiaus, o septyni – virš 60 metų amžiaus žmonėms.

Penki susirgimai naujojo koronaviruso sukelta liga nustatyti 10–19 metų amžiaus, trys – iki 10 metų amžiaus atžaloms.

Iki šiol Latvijoje nustatyta 111 COVID-19 atvejų ir nė vienos mirties dėl šios ligos.

Prancūzijoje mirė dar 78 koronavirusu užsikrėtę žmonės, aukų padaugėjo iki 450

22:33

Prancūzijoje koronaviruso epidemija per pastarąją parą nusinešė dar 78 žmonių gyvybes, o bendras aukų skaičius išaugo iki 450, penktadienį paskelbė vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas.

Jis sakė žurnalistams, kad susirgimas COVID-19 Prancūzijoje iki šiol diagnozuotas 12 612 žmonių, bet perspėjo, kad tai yra „minimalus skaičius“, palyginus su realiu užsikrėtusiųjų skaičiumi.

J.Salomonas nurodė, kad iš pacientų, kuriems yra patvirtinta koronaviruso infekcija, 5 226 žmonių gydomi ligoninėje, įskaitant 1 300 – intensyviosios terapijos skyriuose.

„Pusė pacientų, kuriems taikoma intensyvioji terapija, yra jaunesni kaip 60 metų“, – pažymėjo jis ir perspėjo, kad ši epidemija taip pat gali smogti „jauniems suaugusiems“.

JK vyriausybė laikinai mokės 80 proc. atlyginimo už prarastą darbą

21:58

Jungtinės Karalystės vyriausybė kompensuos 80 proc. atlyginimo, bet ne daugiau kaip 2500 svarų sterlingų per mėnesį, darbo dėl koronaviruso pandemijos krizės netekusiems privačių įmonių darbuotojas, pranešė JK finansų ministras, skelbia britų nacionalinis transliuotojas BBC.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lenkijoje dėl koronaviruso paskelbta epidemijos padėtis

21:16

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis penktadienį paskelbė, kad šalyje įvedama epidemijos padėtis, suteikianti centrinės ir vietos valdžios institucijoms papildomų įgaliojimų, taip pat nustatanti griežtus judėjimo suvaržymus, už kurių pažeidimą gali būti taikomos nuobaudos.

Per pastarąją parą šalyje buvo užregistruota 56 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 411. Penki pacientai, kuriems buvo diagnozuotas susirgimas COVID-19, mirė.

Paskelbus epidemijos padėtį šalyje bus taikomi suvaržymai transportui, veiks tik būtiniausių prekių parduotuvės, per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos ministras Lukaszas Szumowskis.

Jis paragino gyventojus laikytis karantino taisyklių.

„Žinau, kad šis metas labai sunkus ir sudėtingas, bet laikydamiesi drausmės galime kam nors išgelbėti gyvybę“, – pabrėžė ministras.

„99,5 proc. karantine esančių asmenų jo laikosi ir yra tose vietose, kur privalo būti. Tai rodo, kad esame tauta, pajėgia reaguoti į labai rimtas krizių situacijas“, – pridūrė L. Szumowskis ir padėkojo gyventojams už supratingumą.

Britanijos vyriausybė dėl COVID-19 nurodė uždaryti maitinimo, sporto ir pramogų įstaigas

20:12

Jungtinė Karalystė penktadienį paskelbė griežtesnes kovos su koronaviruso protrūkio priemones, nurodydama užsidaryti kavinėms, barams, restoranams, naktiniams klubams, teatrams, sporto klubams ir pramogų centrams.

Premjeras Borisas Johnsonas sakė, kad šios įstaigos turėtų užsidaryti „kiek įmanoma greičiau, per protingą laikotarpį“ penktadienio vakarą ir neatnaujinti darbo šeštadienį.

Vis tik jis pridūrė, kad bus galima pardavinėti maistą išsineštinai.

„Norėtume, kad liktumėte namuose, kad būtų gelbstimos gyvybė“, – gyventojams sakė vyriausybės vadovas.

Apie šias priemones buvo paskelbta šalyje sparčiai gausėjant užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Nuo protrūkio pradžios šalyje mirė 184 žmonės, kuriems buvo diagnozuotas koronaviruso sukeliamas susirgimas COVID-19. Britanijoje iki šiol užregistruota daugiau kaip 3,2 tūkst. užsikrėtimo šiuo virusu atvejų.

Tunisas skelbia visuotinį savanorišką karantiną

20:04

Tuniso prezidentas Kaisas Saiedas penktadienį visoje šalyje paskelbė apskritą parą galiojančią gyventojų saviizoliaciją, siekiant pažaboti naujojo koronaviruso plitimą šalyje, pagausėjus patvirtintų užsikrėtimo atvejų.

K.Saiedas nenurodė, kiek laiko gali trukti šis karantino laikotarpis.

Tunisas, jau anksčiau uždaręs savo sienas ir įvedęs komendanto valandą, galiojančią nuo 18 val. iki 6 val. vietos (19–7 val. Lietuvos) laiku, pranešė apie daugiau kaip 50 užsikrėtimo infekcija COVID-19 atvejų ir vieno paciento mirtį.

Italijoje aukų skaičius viršijo 4 tūkst.

19:56

Italija penktadienį pranešė naują rekordinį per vieną parą užregistruotų koronavirusu užsikrėtusių pacientų mirčių skaičių – mirus 627 žmonėms bendras aukų skaičius šalyje išaugo iki 4 032.

Epidemijai tęsiantis, nepaisant visų vyriausybės pastangų ją sustabdyti, bendras žmonių, kuriems nuo protrūkio pradžios buvo diagnozuotas susirgimas COVID-19, išaugo iki 47 021.

Ankstesnis vienos paros koronaviruso aukų rekordas Italijoje buvo užregistruotas trečiadienį, kai mirė 475 žmonės.

Paskutinis atnaujinimas 2020-03-20 19:56

PSO: pagerėjusi padėtis Uhane teikia vilties koronaviruso pandemijos apimtam pasauliui

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį pareiškė, kad padėtis koronaviruso pandemijos pirminiame židinyje, kur per pastarąją parą nebuvo užregistruota naujų užsikrėtimo šia liga atvejų, teikia vilties likusiam pasauliui, kovojančiam su pandemija.

Uhano mieste Kinijos centrinėje Hubėjaus provincijoje per parą nebuvo užregistruota nė vieno naujo užsikrėtimo susirgimu COVID-19 atvejo – pirmąkart nuo protrūkio pradžios gruodį.

Nuo pandemijos pradžios koronavirusu pasaulyje užsikrėtė daugiau kaip 250 tūkst. žmonių, o daugiau kaip 11 tūkst. jų mirė.

„Vakar Uhane nebuvo pranešta nė apie vieną naują atvejį – pirmąkart nuo protrūkio pradžios“, – per virtualią spaudos konferenciją Ženevoje sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Uhanas suteikia vilties likusiam pasauliui, kad net ir pati sunkiausia padėtis gali būti pakeista“, – pridūrė jis.

„Aišku, privalome būti atsargūs; padėtis gali vėl pablogėti. Tačiau miestų ir šalių, atrėmusių koronavirusą, patirtis suteikia vilties ir drąsos likusiam pasauliui“, – pabrėžė PSO vadovas.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pažymėjo, kad nors labiausiai ši liga smogė senyviems žmonėms, neatsilaikė ir daug jaunesnių žmonių. PSO vadovas sakė, kad daugeliui užsikrėtusių prireikė gydymo ligoninėse.

„Šiandien turiu žinią jauniems žmonėms: jūs nesate neįveikiami. Virusas gali paguldyti jus į ligoninę ištisoms savaitėms ar netgi jus pražudyti“, – perspėjo jis.

„Net jeigu nesusirgote, jūsų pasirinkimai, kur galėtumėte lankytis, gali kam nors kitam reikšti skirtumą tarp gyvenimo ir mirties“, – kalbėjo Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Esu dėkingas daugybei jaunų žmonių, skleidžiančių žodį, o ne virusą“, – pridūrė jis.

PSO vadovas sakė, kad solidarumas tarp skirtingų kartų yra vienas svarbiausių dalykų, galinčių padėti pažaboti pandemijos plitimą.

Jungtinių Tautų agentūra taip pat pažymėjo nuo šiol vartosianti terminą „fizinis atsitolinimas“ vietoje „socialinio atsitolinimo“, nusakant būtinybę mažinti žmonių tiesioginius kontaktus, kad būtų išvengta užsikrėtimo.

Organizacija nurodė, kad tokiu būdu siekiama pabrėžti, kad nors žmonės turi fiziškai izoliuotis, jie neturėtų izoliuotis nuo visuomenės. PSO pabrėžė, kad žmonijai per šią krizę būtina išlaikyti gerą psichinę sveikatą.

„Galime toliau palaikyti ryšius daugeliu būdų, fiziškai nebūdami toje pačioje erdvėje“, – sakė PSO padaliniui, koordinuojančiam atsaką į naujų ligų protrūkius, vadovaujanti Maria Van Kerkhove.

„Norime, kad žmonės toliau išlaikytų ryšius“, – pridūrė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs