Tuo tarpu Europos Komisija tikina, esą pasiūlymai rentgeno spindulių skeneriais skenuoti oro uosto keleivius, dar yra tik pradinėje stadijoje ir kad jie nebus privalomi. Nepaisant to, kai kurie Europos Parlamento atstovai jau dabar baiminasi galimos skenerių įtakos žmogaus teisėms, duomenų apsaugai, asmenų orumui ir galbūt net sveikatai. Mat daugelį žmonių, įgyvendinus naują patikrinimo tvarką, oro uosto apsaugos darbuotojai pažintų kur kas artimiau nei tie žmonės norėtų.
Tačiau Europos Komisija pažymi, kad svarbiausias jos vaidmuo būtų užtikrinti, kad oro uostuose naudojami skeneriai nebūtų bereikalingai invaziniai, nustatant taisykles, kaip tam tikri įrenginiai, kurie jau ir taip ribotai naudojami kai kurių valstybių oro uostuose, turėtų veikti.
Šios technologijos veikimo principas: žmogui stovint specialioje būdelėje, jis nufotografuojamas trimis truputį skirtingomis pozicijomis. Praėjus tik kelioms sekundėms, rentgeno spindulių skeneris atgamina kūno vaizdą, parodantį nuogą žmogaus formą ir viską, kas jis gali slėpti po – monetas, ginklą ar narkotikus.
Kaip BBC sakė Europos Komisijos atstovas, įvairių technologijų pajungimas oro uostuose ne tik padidintų saugumą, bet taip pat paspartintų patikrinimo procesą, nes oro uosto darbuotojams nereikėtų apieškoti keleivių.
Vis dėlto kritikai tvirtina, kad skenerių naudojimas oro uoste yra pernelyg skubinamas prieš tai net neatsiklausus Europos Sąjungos valstybių narių nuomonės, ypač atsižvelgiant į tai, kad „dešimtys milijonų žmonių visuose Europos oro uostuose būtų nufotografuojami faktiškai taip, tarytum būtų nuogi“.