Geronimo buvo vienos apačių genties lyderis, XIX amžiuje daugelį metų kovojęs su Meksikos ir JAV armijomis, kol galiausiai buvo priverstas pasiduoti 1886 metais.
Senato indėnų reikalų komiteto administracijos direktorė ir vyriausioji patarėja Loretta Tuell antradienį pareiškė, jog netinkama sieti Geronimo, kurį ji pavadino vienu iš didžiausių Amerikos čiabuvių didvyrių, su vienu iš didžiausių Jungtinių Valstijų priešų.
„Šis netinkamas Amerikos čiabuvių legendinių asmenybių ir kultūros aspektų naudojimas įsigalėjęs mūsų visuomenėje, o jo padariniai čiabuvių ir nečiabuvių vaikams yra žalingi“, – pabrėžė L.Tuell.
L.Tuell priklauso indėnų nepersių genčiai, o vaikystę ji praleido Aidahe esančioje indėnų rezervacijoje. Senato indėnų reikalų komitetas ketvirtadienį planuoja surengti posėdį, kuriame bus svarstomos su čiabuviais susijusių rasinių stereotipų problemos. L.Tuell nurodė, kad jame taip pat bus aptartas Geronimo vardo vartojimas per reidą prieš O.bin Ladeną.
Savaitraščio „Indian Country Today“ vienos skilties redaktorius Stevenas Newcombas taip pat kritikavo indėnų vado, kurį daugelis čiabuvių amerikiečių labai gerbia, vardo „nepagarbų“ naudojimą.
„Akivaizdu, jog turėti afroamerikietį prezidentą Baltuosiuose rūmuose nepakanka, kad pakeistume daugiau nei 200 metų gyvuojančią amerikiečių tradiciją laikyti indėnus Jungtinių Valstijų priešais ir atitinkamai elgtis“, – rašo S.Newcombas.
Nukovę O.bin Ladeną kariškiai pasiuntė Baltiesiems rūmams šifruotą pranešimą: „Geronimo EKIA“ – priešas žuvo mūšyje.
„Tai dar vienas mėginimas klijuoti čiabuviams amerikiečiams teroristų etiketę“, – pareiškė Pietų Dakotoje esančioje Rouzbado indėnų rezervacijoje gyvenančios sijų genties narė Paula Antoine.
Baltųjų rūmų atstovas spaudai nurodė, kad visi klausimai dėl šio kodinio vardo turėtų būti adresuojami Pentagonui. Tuo tarpu Gynybos departamento atstovė spaudai šią problemą komentuoti atsisakė.
Amerikos indėnų nacionalinis kongreso, kuris yra didžiausia JAV indėnams ir Aliaskos čiabuviams atstovaujanti organizacija, pirmininkas Jeffersonas Keelas pareiškė, kad „Osama bin Ladenas buvo bendras (visų JAV žmonių) priešas“.
J.Keelas akcentavo, kad nuo 2001 metų, kai Vašingtonas pradėjo globalų „karą su teroru“, Irake ir Afganistane žuvo 77 Amerikos indėnai ir Aliaskos čiabuviai, o dar per 400 buvo sužeisti.