Tai pakurstė nuogąstavimus dėl naujos migrantų sangrūdos Vakarų Balkanų maršrute.
Dešimtys tūkstančių pabėgėlių ir migrantų, dauguma kurių bėga nuo smurto Sirijoje, Irake ir Afganistane, buvo priversti ieškoti naujų maršrutų į Šiaurės Europą, kai Vengrija pastatė spygliuotos vielos užtvarą savo pasienyje su Kroatija.
Pastarasis Vengrijos žingsnis, kuriuo siekiama sustabdyti per Graikiją, Makedoniją ir Serbiją keliaujančių migrantų srautą, privertė šiuos žmones pasukti Slovėnijos link, iš kur jie tikisi pratęsti savo kelionę į Austriją, o iš ten pasiekti Vokietiją.
Pastarasis Vengrijos žingsnis, kuriuo siekiama sustabdyti per Graikiją, Makedoniją ir Serbiją keliaujančių migrantų srautą, privertė šiuos žmones pasukti Slovėnijos link, iš kur jie tikisi pratęsti savo kelionę į Austriją, o iš ten pasiekti Vokietiją.
Į Makedoniją savaitgalį plūstelėjus naujai migrantų bangai, per parą iki sekmadienio 18 val. (19 val. Lietuvos laiku) į šią Balkanų valstybę atvyko 10 tūkst. žmonių, pirmadienį pranešė policija.
Humanitarinės pagalbos darbuotojai naujienų agentūrai AFP sakė, kad migrantų antplūdis iš Graikijos tęsėsi iki vidurnakčio, tačiau paskui ėmė mažėti.
Praėjusią naktį traukinys atgabeno maždaug 1 800 žmonių į Središčės prie Dravos kontrolės postą Kroatijos pusėje, tačiau tik maždaug 500 iš jų, „labiausiai pažeidžiamiems“ asmenims, buvo leista patekti į Slovėniją, kur jie buvo nugabenti į netoliese esantį registracijos centrą, informavo policija.
Slovėnija sekmadienį pabrėžė, kad griežtai laikysis savo sprendimo per dieną įsileisti ne daugiau pustrečio tūkstančio migrantų, nors Kroatija ragino kaimynę praleisti 5 tūkst. žmonių.
Turkijos premjeras: „Nelaikysime pabėgėlių amžinai“
Turkijos ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu pirmadienį pareiškė, kad jo šalis „nėra koncentracijos stovykla“ ir nelaikys pabėgėlių amžinai, kad palengvintų naštą Europos Sąjungai, kuri nori, kad Ankara sustabdytų į ją plūstančių migrantų srautą.
„Mes negalime taikstytis su tokiu mąstymu: „duokite mums pinigų ir mes pasiliksime Turkijoje“, – sakė A.Davutoglu televizijos tiesioginiame interviu, praėjus dienai po susitikimo su Vokietijos kanclere Angela Merkel dėl migrantų krizės.
„Turkija nėra koncentracijos stovykla“, – pridūrė jis.
„Pasakiau tai ir Merkel. Niekas neturi tikėtis, kad Turkija virs koncentracijos stovykla, kurioje pasiliks visi pabėgėliai“, – sakė premjeras.
Vis tik derybose buvo gautas „teigiamas atsakymas“ į vyriausybės prašymą dėl vizų režimo liberalizavimo, sakė jis.
Mainais A.Davutoglu sutiko „tinkamai kontroliuoti nelegalią migraciją, todėl bus sukurti bendri mechanizmai“ istoriniam pabėgėlių – sirų ir kitų nuo konfliktų, persekiojimo arba skurdo bėgančių žmonių per Turkiją į Europą – srautui sulaikyti.
„Mes kalbėjome apie 3 mlrd. eurų „šviežių pinigų“, tačiau tiksli suma dar nepatvirtinta. Mūsų (finansiniai) poreikiai gali išaugti“, – kalbėjo A.Davutoglu.