Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Pabėgimas iš Šiaurės Korėjos: 9 metai klajonių vardan laisvės

Išleista dar viena atsiminimų knyga, kurioje Eunsun Kim pasakoja, kaip jai pavyko išsivaduoti iš griežto Šiaurės Korėjo režimo. Jos kelionė į laisvę truko 9 metus, o per šį laiką nuo režimo teko kirsti Kiniją ir Mongoliją, kol buvo pasiekta išsvajota laisvė Pietų Korėjoje.
Gyvenimas Šiaurės Korėjoje
Gyvenimas Šiaurės Korėjoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Knygoje „A Thousand Miles to Freedom: My Escape from North Korea“ („Tūstantis mylių į laisvę: kaip aš pabėgau iš Šiaurės Korėjos“, – red.) E. Kim atvirai pasakoja apie savo ir artimųjų išgyvenimus, rašo „The Star“.

Mirė iš bado

Nepritekliaus kamuojama E. Kim šeima pardavė beveik visus savo baldus, kad galėtų nusipirkti maisto. Tačiau jos tėvas mirė nuo bado, maždaug po mėnesio nuo tos pačios priežasties merdėjo ir 11-metė sesuo.

Vieninteliai baldai, kurie buvo neparduoti, tai Šiaurės Korėjos įkūrėju vadinamo Kim Il Sungo ir jo sūnaus Kim Jong Ilo ant sienos kabantys portretai. Juos buvo draudžiama pardavinėti, už tai grėsė mirties bausmė.

Po to, kai E. Kim vyresnioji sesuo su motina išėjo į gretimą miestą ieškoti maisto ir negrįžo namo šešias dienas, mergina į rankas paėmė pieštuką, lapą popieriaus ir pradėjo rašyti testamentą.

Jos grįžo be nieko. Motina iš nevilties nukabino lyderių portretus, išlaužė rėmus ir juos pardavė. Nusipirkusi šiek tiek maisto šeima pradėjo planuoti pabėgimą iš Šiaurės Korėjos.

9 metai klajonių

Pabėgimas buvo nelengvas. Iki saugumo ir laisvės – Pietų Korėjos – E. Kim, jos seseriai ir motinai teko keliauti net 9 metus. Per šį laikotarpį jos patyrė daug pavojų. Joms teko keliauti per Kiniją ir Mongoliją.

„Scanpix“/AP nuotr./Gyvenimas Šiaurės Korėjoje
„Scanpix“/AP nuotr./Gyvenimas Šiaurės Korėjoje

1997-2006 metais vykęs pabėgimas buvo itin pavojingas. Šeima vogė maistą, kad išgyventų, naktį paslapčia per Tumeno upę pabėgo į Kiniją, vienas ūkininkas jas buvo nusipirkęs kaip prekes ir jos turėjo dirbti jo ūkyje. Joms taip pat teko patirti, kas tai yra darbo stovykla. Galiausiai šeimai pavyko nusipirkti suklastotus pasus ir pasinaudoti kontrabandininkų paslaugomis, kad galėtų tęsti savo kelionę į laisvę.

1997-2006 metais vykęs pabėgimas buvo itin pavojingas

Pragaras žemėje

E. Kim knygoje pasakoja, kad griežto režimo gniaužtai pradeda veikti nuo pat vaikystės. Jai yra tekę eiti į viešas egzekucijas.

Su užsieniečiais vietiniams bendrauti taip pat neįmanoma. Šalyje draudžiama skambinti į užsienio valstybes, iš užsieniečių priimti laiškus ir siuntinius, o galimybe naudotis internetu turi tik valdančiosios partijos nariai. Visa tai leidžia skleisti propagandą šalies viduje.

„Šiaurės Korėja yra pragaras žemėje, ją pamiršo visas pasaulis“, – teigia knygos autorė E. Kim.

Pasak jos, žmonės jos gimtinėje negali sukelti maišto, nes nežino, kaip reikia formuoti savo nuomonę ir nelabai supranta, kas vyksta aplink.

E. Sun – tėra autorės slapyvardis. Mergina nenori atskleisti savo tikrosios tapatybės, nes su ja Šiaurės Korėjos režimas gali bandyti susidoroti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos