Pakistane dėl didžiulių potvynių paskelbta nepaprastoji padėtis

Kai kuriuos Pakistano rajonus penktadienį toliau skalbė smarkios liūtys, vyriausybei paskelbus nepaprastąją padėtį dėl didžiulių potvynių, paveikusių jau per 4 mln. žmonių.
Potvynis Pakistane
Potvynis Pakistane / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kasmet daugelį Pakistano vietovių siaubia musoninių liūčių sukeliami potvyniai. Lietus yra labai svarbus drėkinant pasėlius ir papildant užtvankas bei kitus Pakistano vandens rezervuarus, tačiau kasmet liūčių sezonas pareikalauja šimtų žmonių gyvybių ir padaro didžiulės materialinės žalos.

Penktadienį Nacionalinė nelaimių valdymo agentūra (NDMA) pranešė, kad birželį prasidėjusiosios musoninės liūtys šiemet šalyje jau pražudė daugiau kaip 900 žmonių, iš jų 34 – per pastarąją parą.

Pasak pareigūnų, šių metų potvyniai prilygsta 2010 metų tvanui – didžiausiam per visą stebėjimų istoriją. Tuomet žuvo daugiau kaip 2 tūkst. žmonių, o beveik penktadalis šalies teritorijos atsidūrė po vandeniu.

„Niekada gyvenime nebuvau matęs tokių didelių lietaus sukeltų potvynių“, – naujienų agentūrai AFP sakė ūkininkas Rahimas Bakhshas Brohi, gyvenantis šalia Sukuro miesto pietinėje Sindo provincijoje.

NDMA duomenimis, potvyniai „paveikė“ daugiau kaip 4,2 mln. žmonių, buvo sugriauta beveik 220 tūkst. namų, o dar maždaug pusė milijono pastatų buvo smarkiai apgadinti.

Vien Sindo provincijoje, kur daugelis ūkininkų vos suduria galą su galu, buvo sunaikinta 2 mln. hektarų pasėlių, pranešė provincijos nelaimių valdymo tarnyba.

„Visas mano medvilnės derlius buvo sunaikintas, – AFP sakė ūkininkas Nasrullah Meharas. – Man tai didžiuliai nuostoliai... Ką man daryti?“

Klimato kaitos ministrė Sherry Rehman pranešė, kad vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį ir paprašė tarptautinės pagalbos. Trečiadienį ministrė potvynius pavadino „sunkiai įsivaizduojamo masto katastrofa“.

Pakistanas užima aštuntą vietą Pasauliniame klimato rizikos indekse – nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos „Germanwatch“ sudaromame sąraše, kuriame išrikiuojamos šalys, laikomos labiausiai pažeidžiamomis dėl klimato kaitos, dėl kurios intensyvėja ir dažnėja ekstremalūs meteorologiniai reiškiniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai