Šis atvejis parodo, kokiomis sąlygomis gyvena dalis moterų Pakistane, kur šeimyninio smurto įstatymo projektas 2009 metais užstrigo Senate, nes jam pasipriešino religinės partijos.
Atokiame pietvakarinės Beludžistano provincijos kaime gyvenanti 17-metė Salma Bini žurnalistams papasakojo, kaip jos 22-ejų metų vyras Ghulamas Qadiras ją mušė, virve surišo rankas ir kojas, o vėliau skustuvu sužalojo jos veidą.
„Jis vis daužė man per veidą, po to nuėjo į kambarį ir atsinešė vietinių pagamintą aštrų skustuvą“, – beludžių kalba pasakojo jaunutė moteris Multano miesto ligoninėje. Jos žodžius žurnalistui išvertė dėdė.
„Iš panikos pradėjau rėkti. Jis man virve surišo rankas ir kojas, o po to nukirto nosį ir lūpas“, – pridūrė ji.
Pasak moters, policija net atsisakė registruoti šį atvejį, kai apie jį pranešė jos šeima. Sužalotoji pagrasino nusižudyti, jei nesulauks teisingumo.
„Noriu tik teisingumo. Jeigu jo nesulauksiu, paaukosiu savo gyvybę priešais Aukščiausiojo teismo rūmus“, – kalbėjo suluošintoji.
„Nesėdėsiu tyliai, kol mano vyras nestos prieš teismą ir nesulauks bausmės už įvykdytą nusikaltimą“, – pridūrė ji.
Pernai susituokę Ghulamas ir Salma gyveno už 475 kilometrų į pietryčius nuo Islamabado esančiame Karkanos kaime.
Vietos pareigūnai patikino pradėję Ghylamo Qadiro paiešką ir jis bus suimtas.
„Jie dažnai pykdavosi, nes mergina daugiau laiko praleisdavo pas savo tėvus“, – sakė šalia Irano ir Afganistano sienos esančios provincijos Musa Chelo rajono administracijos pareigūnas Nadiras Khanas.
Ministras pirmininkas Yousufas Raza Gilani pareikalavo, kad pareigūnai imtųsi atitinkamų veiksmų šioje byloje. Tačiau daugelis tokių smurto prieš moteris atvejų Pakistane nesulaukia teisingumo.
Žmogaus teisių gynėjai sako, kad Pakistano moterys yra dažnai diskriminuojamos ir tampa šeimyninio smurto aukomis. Pasitaiko ir žudymo, siekiant nuplauti suteptą „garbę“, atvejų, kai moterims gyvybė atimama už tai, kad tariamai užtraukė gėdą savo šeimai.