R.Allenas žuvo praeitą savaitgalį per sniego griūtį, nuslinkusią jam mėginant kopti ant šio kalno dar neišbandytu nauju maršrutu. Jo kūnas buvo rastas sekmadienio pavakarę.
„Pasitarus su jo šeima ir draugais, legenda bus palaidotas šį rytą galingosios K2 papėdėje“, – pirmadienį per „Facebook“ parašė žygį organizavusi bendrovė „Karakorum Expeditions“.
R.Alleno mirtį patvirtino labdaros organizacija, kuriai alpinistas norėjo surinkti lėšų savo žygiu.
„Rickas žuvo darydamas tai, ką labiausiai mėgo. Jis gyveno kliaudamasis savo įsitikinimų drąsa“, – per tviterį parašė ne pelno organizacija „Partners Relief & Development“. Pranešime nurodoma, kad du kiti šios ekspedicijos alpinistai per sniego griūtį liko gyvi.
Savaite anksčiau Pakistane žuvo Pietų Korėjos alpinistas Kim Hong-binas, įkritęs į plyšį leisdamasis nuo netoli K2 stūksančios Plačiosios viršukalnės.
Tęsiantis koronaviruso pandemijai Pakistanas savo sienas paliko atviras, o daugelyje kitų šalių galimybės kopti į kalnus buvo smarkiai suvaržytos, tad šis vasaros sezonas pritraukė daug alpinistų.
Tuo metu viena nepaliečių grupė sausį pateko į istoriją kaip pirmoji komanda, įkopusi į K2 žiemą.
Vis dėlto mažiausiai penki kiti žmonės žuvo ant šio 8 610 m aukščio kalno šlaitų, o dar vienas dingo kopdamas į gretimą viršukalnę.
„Nuožmiuoju kalnu“ praminta K2 pasižymi itin atšiauriomis sąlygomis. Kalno šlaitus neretai gairina smarkesni kaip 200 km per valandą vėjai, o temperatūra gali nukristi žemiau 60 Celsijaus laipsnių speigo.
Kitaip negu aukščiausia pasaulio viršukalnė Everestas, į kurį yra įkopę tūkstančiai įvairaus amžiaus alpinistų, K2 viršūnė aplankoma daug rečiau.