Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Pakistano mergaičių švietimo aktyvistė Malala studijuos Oksforde

Nobelio taikos premijos laureatė Malala Yousafzai, kuriai talibai peršovė galvą už agitavimą dėl mergaičių švietimo jos gimtajame Pakistane, ketvirtadienį paskelbė, kad buvo priimta studijuoti Oksfordo universitete.
Malala Yousafzai
Malala Yousafzai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Taip jaudinuosi vykdama į Oksfordą!!“ – tviteryje parašė 20-metė. Ji taip pat paskelbė gautą pranešimą, kuriuo patvirtinama, kad ji priimta studijuoti filosofijos, politikos ir ekonomikos (FPE).

Ketvirtadienį moksleiviai visoje Didžiojoje Britanijoje gavo savo abitūros egzaminų rezultatus. M.Yousafzai savo rezultatų nepaskelbė, bet sakė: „Sveikinu visus abiturientus – sunkiausi metai. Geriausi linkėjimai laukiančiam gyvenimui!“

2012 metų spalį, kai Malala buvo tik 15-metė, vienas Talibano kovotojas šovė jai į galvą autobuse, kuriuo mergina po egzamino važiavo namo į savo kaimą Svato slėnyje.

Sužeistoji buvo nuskraidinta gydyti į centrinėje Anglijoje esantį Birmingamą ir nuo to laiko su šeima ten gyvena. Ji tęsia mokslus ir aktyvistės veiklą.

Nobelio taikos premiją už vaikų teisių gynimą M.Yousafzai gavo 2014 metais, būdama 17-metė, kartu su Kailashu Satyarthi iš Indijos.

Liepos mėnesį, paskutinę dieną mokykloje, ji atidarė naują „Twitter“ paskyrą ir pavadino mokyklos baigimo patirtį „karčiai saldžia“.

„Žinau, kad milijonai mergaičių visame pasaulyje nelanko mokyklos ir gali niekada negauti progos užbaigti mokslų“, – rašė ji.

Tačiau M.Yousafzai sakė, kad džiaugiasi savo ateitimi, ir pažadėjo toliau „kovoti už mergaites“.

Oksfordo FPE studijos yra prestižinės; jas yra baigę daug britų politikų ir pasaulio lyderių, tarp jų – velionė Pakistano premjerė Benazir Bhutto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos