„Niekas, kas ten įvardyta kaip mano turtas, nepriklauso man arba mano artimiems giminėms, ir niekada nepriklausė“, – pirmadienį sakė V.Putinas, virtualiai kalbėdamas su studentais.
Jis reportažą pavadino „montažu ir kompiliacija“.
„Kalbant vieno garsaus mūsų personažo žodžiais, reikia pasakyti: „Liūdna, mergaitės“. Na juk galėjo ten daugiau ko nors prigalvoti“, – sakė prezidentas.
Pats faktas, kad V.Putinas pakomentavo A.Navalno filmą – netiesioginis tautos pykčio teisėtumo pripažinimas, rašo politinės analizės firmos „R.Politik“ įkūrėja Tatjana Stanovaja.
„Vadinasi, protestas iš dalies legitimizuotas. Tačiau kyla klausimas: ar tauta turi tikėti Putino žodžiu? <...> Be atsakymo į klausimą, kam tada priklauso dvaras, jis atrodo juokingai“, – „Telegram“ kanale rašo T.Stanovaja.
Šeštadienį daugiau nei 100-e Rusijos miestų tūkstančiai žmonių išėjo protestuoti. Skačiuojama, kad vien Maskvoje galėjo susirinkti iki 40 tūkst. protestuotojų. O Sibiro Jakutsko gyventojai į demonstraciją susirinko spaudžiant -52 °C šalčiui.
Išeiti į gatves žmones paragino į Rusiją grįžęs A.Navalnas, kuris netrukus buvo įkalintas. Tuo pat metu jo komanda paskelbė filmą apie V.Putinui priklausančius itin prabangius rūmus Juodosios jūros pakrantėje. Vis dėlto politologai mano, kad šie įvykiai – tik ilgą laiką besikaupusio rusų pykčio katalizatorius.
Politikos analitikas Andrasas Toth-Czifra savo tinklaraštyje noyardstick.com rašo, kad A.Navalno filmo komentavimas buvo sąmoningas strategijos pokytis. O tai, kad V.Putinas asmeniškai manė norįs sureaguoti į filmą, yra itin reikšminga.
Pasak A.Toth-Czifros, viešai komentuodamas V.Putinas priešina savo patikimumą. O kad tai buvo padaryta nuo filmo publikavimo pradžios praėjus itin mažai laiko, reiškia, jog prezidentas tikisi situacijos pablogėjimo.
A.Navalno bendražygis Leonidas Volkovas jau paragino rusus į gatves išeiti ir šį šeštadienį.
A.Toth-Czifros teigimu, Kremlius dar neturi atsakymo, kam, jei ne V.Putinui, priklauso dvaras, tačiau siunčiamas signalas, kad kas nors iš elito turėtų prisiimti prezidentui skirtą kulką.
V.Putino biografiją rašantis Aleksandras Korobko jau suskubo tvirtinti, kad tai gali būti rusų milijardierių dovana prezidentui, kurios jis dar nepriėmė.
A.Navalno tinklaraštyje paskelbtame tyrime ir drauge „YouTube“ paskelbtame dviejų valandų vaizdo įraše, padarytame prieš jo sugrįžimą į Rusiją, teigiama, kad ta valda verta 1,35 mlrd. dolerių (1,12 mlrd. eurų) ir kad už ją sumokėta „didžiausiu per istoriją kyšiu“.
Tyrime sakoma, kad Juodosios jūros pakrantėje esančioje valdoje, be kita ko, yra kazino, čiuožykla, vynuogynas.
Jame teigiama, kad Rusijos Federalinei saugumo tarnybai (FSB) priklauso maždaug 7 tūkst. ha žemių aplink ir kad kompleksą finansavo artimi V.Putino sąjungininkai, tarp jų Igoris Sečinas, vadovaujantis didžiausiai šalyje naftos pramonės grupei „Rosneft“, ir magnatas, milijardierius Genadijus Timčenka.
„Tai atskira valstybė Rusijoje. Ir šioje valstybėje yra vienintelis, nepakeičiamas caras – Putinas“, – sako A.Navalnas.