Šalies Sveikatos ir socialinės apsaugos ministerijos duomenimis, iš maždaug 18 tūkst. gyventojų visiškai paskiepyti yra beveik 15 tūkstančių.
Pasak Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos (IFRC), tai reiškia, kad imunizuoti daugiau nei 99 proc. Palau gyventojų, kuriems leidžiama skiepytis nuo COVID-19.
IFRC savo pareiškime sveikino „puikų“ vakcinacijos tempą, bet perspėjo, kad kitose pietų Ramiojo vandenyno valstybėse skiepų prieinamumas yra nevienodas.
Anot sveikatos apsaugos organizacijos, paskelbti skaičiai leidžia Palau, esančiam maždaug už 1 000 km į rytus nuo Filipinų, „varžytis dėl pirmosios vietos pasaulyje pagal vakcinacijos nuo COVID-19 lygį“.
Europai priklausančiame Gibraltare užfiksuotas net 119 proc. skiepijimo lygis – šį skaičių išpūtė lankytojai iš Ispanijos, pasiskiepiję lankydamiesi šioje Jungtinės Karalystės teritorijoje.
Palau kurį laiką buvo viena iš nedaugelio šalių, išvengusių COVID-19 protrūkio, nes uždarė savo sienas pandemijos pradžioje. Visgi šis sprendimas brangiai atsiėjo salų valstybės ekonomikai, labai priklausančiai nuo turizmo.
Savo rekordu – nuliniu COVID-19 atvejų skaičiumi – Palau nebegali girtis nuo rugpjūčio, kai koronaviruso infekcija testu buvo patvirtinta dviem asmenims, atvykusiems į šalį iš Guamo.
Vėliau pasienyje buvo nustatyti dar keli užsikrėtimo atvejai, tačiau spartaus infekcijos plitimo bendruomenėse pavyko išvengti.
Prasidėjus pasaulinei krizei šalies gyventojai galėjo apsilankyti laikinuose vakcinacijos punktuose ir pasiskiepyti „Moderna“ ar „Pfizer“ preparatu; absoliuti dauguma jų tokia galimybe pasinaudojo.
Dabar daugiausia dėmesio skiriama trečiosioms dozėms, kurias gavo jau daugiau kaip 500 žmonių.
„Svarbu pasidžiaugti, kad daugelyje Ramiojo vandenyno šalių, įskaitant Palau, Fidžį ir Kuko Salas, pavyko pasiekti aukštą vakcinacijos lygį“, – pabrėžė IFRC Ramiojo vandenyno regiono skyriaus vadovė Katie Greenwood.
Vis tik ji pridūrė: „Gyvybiškai svarbu stengtis, kad visi būtų paskiepyti iki ciklonų sezono, keliančio žalos namams ir infrastruktūrai pavojų – tokiu atveju būtų apriboti ištekliai ir paslaugos, reikalingi COVID-19 suvaldyti.“
Naujosios Zelandijos nacionalinis vandens ir atmosferos tyrimų institutas prognozuoja, kad laikotarpiu nuo lapkričio iki kitų metų balandžio Ramiojo vandenyno pietvakariuose gali kilti iki 12 atogrąžų ciklonų.