Palydovinės nuotraukos atskleidė, kad Kinija stato paslaptingą laivą: tokio neturi jokia pasaulio galybė

Kinija galimai pastatė naują ir neįprastą lėktuvnešį – ekspertus intriguoja, kad tai gali būti pirmasis tokio tipo laivas, galintis dar labiau padidinti sparčiai augančią Pekino jūrų galią, rašo CNN.
Kinijos statomas laivas
Kinijos statomas laivas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

"Planet Labs" palydovinėse nuotraukose matyti Guangdžou tarptautinėje laivų statykloje Longšue saloje, pietinėje Guangdongo provincijoje, statomas didelis laivas.

Šis potencialus naujas lėktuvnešis „yra šiek tiek neįprastos formos ir dydžio - daug mažesnis už ankstesnius Kinijos karinio jūrų laivyno lėktuvnešius“, - sako buvęs JAV karinio jūrų laivyno povandeninio laivo vadas, o dabar Naujojo Amerikos saugumo centro bendradarbis Thomas Shugart.

Laivas yra mažesnis už Pekino karinio jūrų laivyno naudojamus „Type 075“ tipo desantinius laivus, o tai leidžia manyti, kad Kinija gali statyti pirmąjį pasaulyje „tariamai civilinį lėktuvnešį“ kaip tam tikrą okeanografinių tyrimų laivą.

Apie naujo laivo egzistavimą pirmasis pranešė „ The War Zone“.

Kinija karštligišku tempu gamina vis pažangesnius karo laivus.

Šių metų pradžioje lėktuvnešis „Fujian“ - iki šiol didžiausias, moderniausias ir galingiausias Kinijos lėktuvnešis - išplaukė į jūrą pirmiesiems bandymams.

Vašingtono strateginių ir tarptautinių studijų centro duomenimis, Kinija taip pat sparčiai stato didžiausią pasaulyje desantinį laivą amfibiją.

Jo denio plotas siekia daugiau kaip 13 500 kvadratinių metrų - beveik trijų JAV futbolo aikščių plotas, teigė analitinis centras, atlikęs palydovinių vaizdų analizę.

Šanchajuje pastatyti lėktuvnešiai „Fujian“ ir „Type 076“ yra karinės ekspansijos, kurios metu Pekinas išaugino savo karinį laivyną iki didžiausio pasaulyje, turinčio daugiau kaip 340 karo laivų, karūnos brangakmeniai.

Naujo lėktuvnešio tipo laivo statyba pietų Kinijoje gali reikšti dar vieną posūkį link Pekino skelbiamos „karinės ir civilinės sintezės strategijos, kurioje naudojami tokie dalykai kaip dvigubos paskirties civiliniai ir kariniai laivai“.

Atsižvelgiant į tai, kad laivas yra lengvos konstrukcijos, jis gali būti naudojamas kaip sraigtasparnių ar dronų nešėjas Kinijos pakrančių apsaugai.

Spalio mėn. Kinija pradėjo didelio masto karines pratybas aplink Taivaną. Vienos dienos karinėse pratybose dalyvavo precedento neturintys pakrančių apsaugos laivai, kurie veikė teritorijose aplink Taivaną ir jo atokiose Matsu ir Dongyin salose, esančiose netoli Kinijos pietryčių pakrantės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis