– Ambasadoriau, esate čia, Australijoje, ir naudojatės laisvos ir atviros visuomenės privalumais. Kaip jums sekasi gyventi atstovaujant represiniam diktatoriškam Putino režimui? – tiesmukai paklausė žurnalistė.
Sutrikęs Rusijos diplomatas nusijuokė.
– Jums tai atrodo juokinga?
– Man juokinga tai, kaip jūs pradedate interviu.
– Gana tiesus klausimas.
– Taip, per daug tiesmukas.
Tada ambasadorius A.Pavlovskis bandė tęsti, kad jo šalis anaiptol nėra autoritarinė, bet žurnalistė jam priminė, kad Rusijos diktatūra užpuolė kaimyninę Ukrainą, žudo ir sodina disidentus ir sunaikino nepriklausomą žiniasklaidą.
Vėliau žurnalistė taip pat priminė Rusijos diplomatui, kad dėl Maskvos veiksmų žuvo tūkstančiai civilių, nors V.Putinas tikina nekariaujantis su Ukrainos žmonėmis.
„Mano klausimas jums – kodėl juos tada žudote“? – klausė S.Ferguson.
Tarptautinis Baudžiamasis Teismas praeitą savaitę išdavė Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderį dėl neteisėtos Ukrainos vaikų deportacijos.
Hagoje įsikūręs teismas taip pat išdavė Rusijos vaikų teisių apsaugos kontrolierės Marijos Lvovos-Belovos arešto orderį dėl panašių kaltinimų.
Teismas teigė, kad nusikaltimai buvo įvykdyti nuo 2022 metų vasario 24-osios, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą.
„Yra pagrįstų priežasčių manyti, kad V.Putinui tenka individuali baudžiamoji atsakomybė už minėtus nusikaltimus“, – nurodė Teismas.