Nutekėję dokumentai, kuriuos tarptautinėms žurnalistų pajėgoms perdavė Vokietijos leidinys „Süddeutsche Zeitung“ ir tiriamosios žurnalistikos centras „International Consortium of Investigative Journalists“ (ICIJ), rodo, kad britų bankininkas Nigelas Cowie galimai padėjo ir Šiaurės Korėjos branduolinei programai. Būtent su jos finansavimu siejamos sankcijos, taikytos ir komunistiniam režimui, ir N.Cowie ofšoriniam verslui.
N.Cowie su Šiaurės Korėja puikiai pažįstamas – ten britų bankininkas praleido apie du dešimtmečius savo gyvenimo, puikiai įvaldė kalbą. Ir ne tik. „The Guardian“ tyrimas atskleidžia, kad jis stovėjo už Pchenjano reikmėms naudotos priedangos kompanijos „DCB Finance Limited“.
Pats N.Cowie tvirtina nežinojęs apie jokius neteisėtus šios įmonės sandorius.
Nutekėję duomenys rodo, kad N.Cowie įmonę įsteigė su Kim Chol-samu, aukštu Šiaurės Korėjos pareigūnu. „Mossack Fonseca“, nepaisydama rizikos, kylančios dėl Šiaurės Korėjos specifikos, registravo šį verslą.
2013 m. DCB Finance bei Korėjos bankui „Daedong“ pritaikytos tarptautinės sankcijos. N.Cowie verslo partneriui Kim Chol-samui – taip pat. JAV, taikant sankcijas, pareiškė, kad bankas bei „DCB Finance Limited“ prisidėjo prie Šiaurės Korėjos režimui taikomų sankcijų apeidinėjimo.
„Mossack Fonseca“ ilgą laiką nesiėmė veiksmų dėl N.Cowie ofšorinių verslų, nors verslininkas netgi nurodė savo paties adresą Šiaurės Korėjoje. „The Guardian“ duomenimis, Panamos kontora kaip tarpininkavimo paslaugų tiekėja pasitraukė 2010 m.