Pandemija priminė seną judėjimą – „pasiruošėjai“ atvėrė savo bunkerių duris

Prasidėjus pandemijai, daugelyje pasaulio šalių ėmė trūkti įvairių prekių, pavyzdžiui, tualetinio popieriaus, vandens ar duonos. Nesaugumas ir nežinomybė paskatino žmones ruoštis krizei bei nenusakomai ilgam karantinui. Tačiau yra grupė žmonių, nuolat pasiruošusių tokiems atvejams – išgyvenimo judėjimo propaguotojai.
Preperis
„Preperis“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dešimtmečius šie žmonės kaupia maisto bei vandens atsargas, mokosi išgyvenimo subtilybių kritiniais atvejais: nuo gamtos kataklizmų iki politinių permainų. Jie ruošiasi ne tik pasaulinėms katastrofoms, namuose ar toliau nuo jų įsirengia bunkerius, nuo civilizacijos atitolusias stovyklas, bet ir gali išgyventi iš savo užauginamo maisto, pasigaminti elektros energijos bei geriamo vandens, jei šalyje kiltų chaosas. Išgyvenimui gamtoje preperiai (angl. preppers – pasiruošėjai) mokosi greitosios medicininės pagalbos pagrindų ir dažniausiai turi ginklų.

Judėjimas prasidėjo Jungtinėje Karalystėje ir JAV Šaltojo karo metais, kada šalių politikai ėmė raginti gyventojus ruoštis galimam atominiam karui bei platinti informaciją, kaip reikėtų išgyventi tokiu atveju. Suaugusiems buvo patariama, kaip įsirengti slėptuves, o vaikams rodomi filmukai, mokantys pasislėpti iškilus pavojui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“