„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Paradise Papers: įtarimai slėpus turtą užgulė ir stambiausius JAV politinių partijų rėmėjus

Nutekinti Bermuduose įsikūrusios teisinių paslaugų kompanijos „Appleby“ dokumentai atskleidžia ne tik stambaus verslo užkulisius, bet ir pinigų cirkuliaciją politiniuose procesuose.
George'as Sorosas
George'as Sorosas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šiais duomenimis su tarptautine žurnalistų komanda pasidalijo Vokietijos leidinys „Suddeutche Zeitung“ ir tiriamosios žurnalistikos centras ICIJ. Paradise Papers tyrimą kviečiame sekti specialiame polapyje.

Tarptautinio tiriamosios žurnalistikos konsorciumo (ICIJ) atliktas tyrimas parodė, kad stambūs JAV politinių partijų rėmėjai savo lėšas slapstė ofšoriniuose fonduose. Būtent iš ten jos galiausiai patekdavo tiek į respublikonų, tiek į demokratų partijų ir jų kandidatų rinkimų kampanijų kasas.

Vienas tokių yra respublikonų partijos stambus rėmėjas Warrenas Stephensas, kuris pagarsėjo smulkaus verslo gynyba, nors tuo pat metu buvo vienas iš paskolų šiam verslui kompanijos „Integrity Advance“ savininkų, nuskaičiuodavęs milžiniškas palūkanas.

Pastaraisiais metais jis tapo vienu aktyviausių finansinių donorų. Federalinių rinkimų metu jis įvairioms konservatyvioms grupėms ir atskiriems kandidatams paaukojo daugiau nei 13 milijonų JAV dolerių.

Jis taip pat rėmė ir politikus, kurie ragino mažinti Klientų finansinės apsaugos biuro kontrolę, tiesiogiai trukdžiusią jo paskolų verslui.

Įtarimai ir D.Trumpo rėmėjams, ir B.Obamos prekybos sekretorei

Tarp ofšoriniuose fonduose pinigus kaupusių ir mokesčius nuslėpusių asmenų yra ir prezidento Donaldo Trumpo rėmėjai – lošimų namų magnatas Sheldonas Adelsonas, poilsio namų tinklo savininkas Steve'as Wynnas, draudimo fondų valdytojai Robertas Merceris ir Paulas Singeris, taip pat grupė privačių investuotojų.

Nusižengimų neišvengė ir demokratų partijos atstovai. Viena tokių – milijardierė Penny Pritzker.

AFP/Scanpix nuotr./Barackas Obama ir Penny Pritzker
AFP/Scanpix nuotr./Barackas Obama ir Penny Pritzker

Buvusio JAV vadovo Baracko Obamos prekybos sekretore paskirta P.Pritzker turėjo atsisakyti veiklos savo versluose, tačiau įtariama, kad ji pervedinėjo pinigus į savo vaikams priklausančius fondus ofšore.

Investuotoju tapęs matematikas galėjo nuslėpti šimtus milijonų

Dar tamsesni įtarimų debesys apgaubė demokratų partijos rėmėją, milijardierių Jamesą H.Simmonsą, kuris pinigus slaptame fonde Bermuduose kaupė jau nuo 1974-ųjų metų. Dėl paramos matematikos ir kitų mokslų plėtrai filantropo vardo nusipelnęs investuotojas, panašu, nebuvo toks dosnus JAV mokesčių sistemai.

2,1 milijardo JAV dolerių labdarai paaukojęs J.H.Simmonsas tuo pačiu metu buvo įkūręs vieną slapčiausių ir didžiausių lėšų kaupimo fondų už Amerikos ribų.

2,1 milijardo JAV dolerių labdarai paaukojęs J.H.Simmonsas tuo pačiu metu buvo įkūręs vieną slapčiausių ir didžiausių lėšų kaupimo fondų už Amerikos ribų.

Buvęs matematikas, 1982 metais įkūręs „Renaissance Technologies“ investicijų grupę, naudojosi savo paties sukurtais matematiniais modeliais, kad susikrautų turtus „Wallstreet“ akcijų biržoje. Išplėtęs savo veiklą, jis pradėjo aktyviai remti ir politinius procesus, prisidėjo prie paramos demokratų partijai.

Šiuo metu jis laikomas 25-uoju turtingiausiu JAV žmogumi.

Į „Appleby“ dokumentų skandalo įtarimų tinklą pateko ir nevyriausybines organizacijas visame pasaulyje remiančio bei paties ICIJ rėmėju esančio George'o Soroso atstovai. Jam priklausanti „S Re Ltd“ kompanija dalį savo struktūros slėpė mokesčių rojumi vadinamose Bermudų ir Britų Mergelių salose.

G.Soroso atstovai ryšių su ofšoriniais fondais ir galimai nuslėptų mokesčių fakto nekomentavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“