„Dabar galvojame užmegzti ryšius, perduoti žinią apie mūsų lūkesčius“, – sakė pareigūnas.
„Galiu pasakyti, kad ryšiai bus darbinio lygio ir tikimės, kad tai įvyks greitai“, – sakė pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.
Pareigūnas sakė, kad ES, be kita ko, reikalauja, kad naujoji valdžia Damaske apsaugotų mažumas, užtikrintų įtraukią pereigą ir vengtų terorizmo.
ES taip pat „pasakys naujajai valdžiai, kaip pavojinga jų suverenitetui, nepriklausomybei... turėti Rusijos [karines] bazes savo teritorijoje“, pažymėjo pareigūnas.
„Mes tikrai džiaugtumėmės, jei ši naujoji valdžia nuspręstų jas iškeldinti, – sakė pareigūnas. – Bet tai turi nuspręsti ji pati.“
Prezidentas Basharas al Assadas (Bašaras Asadas) praeitą savaitę pabėgo iš Sirijos po to, kai HTS ir jos sąjungininkai surengė žaibišką puolimą ir nutraukė penkis dešimtmečius trukusį jo šeimos valdymą.
Sirijos sukilėliai paskyrė Mohammedą al Bashirą (Mohamedą Baširą) pereinamojo laikotarpio vyriausybės, kuri turi veikti iki kovo 1-osios, vadovu.
Europos šalys stengiasi apsispręsti, kaip elgtis su naująja Sirijos vadovybe po B. al Assado režimo žlugimo.
Europos pareigūnai sako, kad kai kurie pirmieji dabar esančiųjų valdžioje pažadai tokiais klausimais kaip mažumų teisių apsauga yra daug žadantys, tačiau naujoji valdžia bus vertinama pagal savo veiksmus.
Musulmonų sunitų islamistų grupuotė HTS kilo iš „al Qaeda“ padalinio Sirijoje. Daugelis Vakarų šalių vyriausybių ją yra įtraukusios į teroristinių organizacijų sąrašą, bet pastaraisiais metais ji stengėsi keisti savo įvaizdį.
Kol Europa diskutuoja dėl savo atsako, kitos regiono galiūnės, pavyzdžiui, Turkija, siekia sustiprinti savo įtaką ir jau užmezgė ryšius su naująja Damasko vadovybe.
Rusija – pagrindinė B. al Assado rėmėja – sakė, kad palaiko ryšius su naująja Sirijos vadovybe dėl Rusijos karinių bazių šioje šalyje likimo.
Kremlius Sirijoje turi dvi svarbias bazes – jūrų ir oro pajėgų, – kurios buvo naudojamos kaip Maskvos karinės operacijos B. al Assadui paremti placdarmas.
Šie kariniai objektai yra itin svarbūs Kremliui siekiant stiprinti savo įtaką Viduržemio jūros regione ir Artimuosiuose Rytuose.