„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Paryžius: JAV ir Europos civilizacijos modeliai skiriasi

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos politika, kai į šalį iš Meksikos patenkantys migrantai pasienyje atskiriami nuo savo vaikų, rodo, kad Jungtinių Valstijų ir Europos „civilizacijos modeliai“ skiriasi, antradienį pareiškė Prancūzijos vyriausybės atstovas spaudai.
Benjaminas Griveaux
Benjaminas Griveaux / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Nenoriu, kad tai, kas vyksta Jungtinėse Valstijose, vyktų ir Europoje; mūsų civilizacijos modeliai skiriasi, akivaizdu, kad skiriasi tam tikros mūsų vertybės“, – sakė Benjaminas Griveaux televizijai „France 2“.

D.Trumpas jaučia vis didesnį spaudimą dėl savo „nulinės tolerancijos“ sienų saugumo politikos, pagal kurią išskiriamos nelegaliai iš Meksikos į JAV atvykstančios šeimos. Didžiulį pasipiktinimą sukėlė reportažai, kuriuose buvo matyti metalinio tinklo pertvaromis atitvertose patalpose laikomi vaikai, taip pat garso įrašas, kuriame girdimi atskiriamų vaikų verksmas ir gailūs šauksmai „Tėveli!“

„Scanpix“/AP nuotr./ Donaldas Trumpas
„Scanpix“/AP nuotr./ Donaldas Trumpas

„Šie vaizdai, suprantama, sukrečia, o mūsų pareiga, suprantama, yra ginti europinį idealą, taikos, laisvės idealą“, – kalbėjo vyriausybės atstovas.

D.Trumpas taip pat supykdė Europos lyderius, kai pareiškė, kad Senasis žemynas „padarė didžiulę klaidą“, įsileidęs šimtus tūkstančių nuo karo ir skurdo tėvynėje bėgusių žmonių. Prezidentas sakė neleisiantis Amerikai virsti „migrantų stovykla“.

„Nenorime, kad tai kas vyksta su migracija Europoje, vyktų ir pas mus“, – pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D.Trumpas.

B.Griveaux Paryžiaus reakciją į šią D.Trumpo žinutę paskelbė prieš Berlyne numatytą Prancūzijos vadovo Emmanuelio Macrono ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel susitikimą, kuriame bus tariamasi dėl bendrų Europos Sąjungos veiksmų sprendžiant migrantų antplūdžio problemą.

Vokietijos kanclerės vyriausybę purto nesutarimai dėl jos svetingos migracijos politikos, prisidėjusios prie kraštutinių dešiniųjų ir populistinių politinių jėgų iškilimo kai kuriose Europos valstybėse.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel

„Manau, kad pagrindinė mano kartos pareiga... ginti Europos solidarumą nuo populizmo, visų jo formų, kraštutinių kairiųjų ir kraštutinių dešiniųjų“, – sakė B.Griveaux.

„Jei visi pasislėps už savo valstybės sienų, mums nepavyks“, – pabrėžė Prancūzijos vyriausybės atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs