Minutės trukmės filmuke galima matyti, kaip ratus virš Monrealio parko sukantis erelis staiga puola vaiką, jį kilsteli savo nagais ir išmeta. Už kadro girdėti, kaip esą befilmuojantis žmogus nusikeikia. Šis vaizdo įrašas staiga išplito per socialinius tinklus. „Youtube“ jį peržiūrėjo daugiau kaip 23,6 mln. vartotojų. Pasigirdo biologų komentarai, kad paukštis vaiką galėjo supainioti su kalnų ožio ar kito gyvūno jaunikliu.
Netrukus filmą pradėta analizuoti ir pasigirdo nuomonių, kad jis ne itin tikroviškas, padalintas į atskirus fragmentus, tam tikrose vietose paukštis ir jo šešėlis nesutampa, jo spalva pilka, o ne rusva, be to, paukštis elgiasi ne taip, kaip turėtų, netikroviški ir šiai erelių rūšiai būdingi sparnai.
Galų gale išaiškėja, kad šis kūrinys tėra studentų darbas. Apie tai, kad vaizdo įrašą sukūrė keturi studentai, savo internetiniame dienoraštyje paskelbė valstybinis Animacijos ir dizaino centras.
Nei erelis, nei vaikas nėra realūs, jie buvo „uždėti“ ant nufilmuoto parko vaizdo ir taip sukurta 3D animacija. Abejonių turėjo sukelti ir tai, kad filmuke vaizduojamas ruduo, o šiuo metu Monrealį dengia storas sniego apklotas.
„Kodėl kažkas rudenį filmavo ir tik žiemą įkėlė filmuką į internetą?“, – rašo welt.de. Taip pasielgė tas, kuris dirbo ilgai, kad gautų gerą pažymį. Normandas Archambaultas, Loïcas Mireaultas, Antoine’as Seigle’as und Félixas Marquis-Poulinas yra Animacijos ir dizaino centro trečiakursiai. Spalį jų dėstytojas davė užduotį – sukurti vadinamąją „internetinę apgaulę“, netikrą žinią, kuri sulauktų pasaulio dėmesio. Jei vaizdo įrašas „Youtube“ sulauks 100 tūkst. peržiūrų, jaunuoliai bus įvertinti aukščiausiu balu. Užduotį vyrukai įgyvendino su kaupu.
Šie studentai yra sukūrę ir dar vieną įrašą, kuriame pingvinas neva pabėgo iš zoologijos sodo.