Ispanijos dienraštis „El Pais“ rašo, kad Didžiosios žiuri sprendimas ir po jo prasidėjusios riaušės pavertė Fergusoną vaiduoklių miestu, blokuojamu policininkų.
Tai ne Amerikos ar juodaodžių bendruomenės problema. Tai viso pasaulio žmonių, jaučiančių engimą, problema, – situaciją Fergusone komentuoja Ispanijos žurnalistai.
„Tai ne Amerikos ar juodaodžių bendruomenės problema. Tai viso pasaulio žmonių, jaučiančių engimą, problema“, – situaciją Fergusone komentuoja Ispanijos žurnalistai.
Didžiosios Britanijos nacionalinio transliuotojo „BBC“ reportažuose ir naujienų svetainėje perspėjama, kad toks Didžiosios žiuri sprendimas gali sukelti ilgalaikes riaušes net tik Fergusone, bet pabloginti santykius tarp skirtingų rasių žmonių visose JAV.
Savaitraštis „The Economist“ teigia, kad žmogžudystė Fergusone nėra vienintelis policininkų smurto pavyzdys JAV.
„Sisteminis rasizmas tebėra problema, o taip vadinamos „pateisinamos“ žmogžudystės yra „ant bangos““, – rašo britų žurnalistai.
Kanados laikraštis „The Globe and Mail“ nagrinėja teisinius Didžioji žiuri sprendimo aspektus. Laikraščio straipsnyje pateikiamas ir teisininko Davido Butto komentaras, kuriame jis teigia, kad žiuri sprendimas buvo priimtas tik atsižvelgiant į kelias minutes trukusią sąveiką tarp policininko ir jo aukos.
„Rasizmo vaidmens policijoje, Fergusone ir visose JAV įvertinimas nėra žiuri darbas“, – rašoma Kanados dienraštyje.
Vokietijos savaitraščio „Der Spiegel“ žurnalistas Sebastianas Fischeris ragina JAV prezidentą Baracką Obamą nuvykti į Fergusoną ir ten pasakyti kalbą, kurioje būtų išdėstytas pasiryžimas kovoti su rasizmu šalyje.
Prancūzijos laikraščio „Le Monde“ kalbinami ekspertai perspėja, kad sprendimas išteisinti policininką gali tik dar labiau paryškinti rasinius prieštaravimus Fergusone ir už jo ribų.
Tuo tarpu kitas Prancūzijos dienraštis „Le Figaro“ dabartinius protestus vadina pastarąjį pusę amžiaus JAV vykstančių tarprasinių riaušių tęsiniu.
Prancūzijos laikraščio „Le Monde“ kalbinami ekspertai perspėja, kad sprendimas išteisinti policininką gali tik dar labiau paryškinti rasinius prieštaravimus Fergusone ir už jo ribų.
„Nuo segregacijos panaikinimo toks pats scenarijus pasikartoja kas tam tikrą laiko tarpą“, – rašo „Le Figaro“.
Izraelio dienraščio „Haaretz“ žurnalistė Allison Kaplan teigia, kad Fergusone, kaip ir Gazos ruože ar Vakarų Krante, krizė gali būti išspręsta tik neįprastomis, originaliomis priemonėmis.
„Dabar ne tik puikus metas spręsti dideles problemas, dabar yra vienintelis tam tinkamas laikas“, – rašo „Haaretz“.