JAV prezidentas Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas ne kartą sakė, kad koronavirusas – tik paprastas gripas, kuris pavasarį išnyks. Tačiau tai neįvyko, o JAV tapo viena labiausiai pandemijos paveiktų valstybių. Spalį prezidentui ir jo žmonai Melaniai buvo nustatyta COVID-19. Netrukus po diagnozės paskelbimo, Baltųjų rūmų vadovas buvo išgabentas į ligoninę, tačiau galiausiai pasveiko.
JK premjeras Borisas Johnsonas
Kaip ir D.Trumpas, Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas iš pradžių menkino koronaviruso pavojingumą. Tačiau požiūris pasikeitė po to, kai 55 metų premjeras kovą dėl COVID-19 atsidūrė intensyviosios terapijos skyriuje, jam buvo taikoma deguonies terapija. B.Johnsonas pavasarį gimusį vaiką pavadino jam gyvybę išgelbėjusių gydytojų vardais.
Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro
Brazilijos prezidentas J.Bolsonaro aktyviai kovojo prieš gubernatorių įvedinėjamas priemones, skirtas suvaldyti koronavirusą, kurį jis vadino „nedideliu peršalimu“. Liepą jam pačiame buvo diagnozuota COVID-19, esą simptomai buvo švelnūs, po kelių savaičių prezidentas pasveiko. Net ir persirgęs J.Bolsonaro nepaiso sveikatos apsaugos rekomendacijų.
Armėnijos premjeras Nikolas Pašinianas
Armėnija buvo labiausiai pandemijos paveikta Pietų Kaukazo valstybė, kai liepą premjeras Nikolas Pašinianas atskleidė, kad jo ir šeimos narių koronaviruso testai – teigiami. Po aštuonių dienų N.Pašinianas pranešė, kad visi pasveiko.
Rusijos premjeras Michailas Mišustinas
Rusijos premjerui M.Mišustinui koronavirusas buvo nustatytas balandį. 54 metų politikas, vienas pagrindinių Rusijos atsako į pandemiją organizatorių, buvo hospitalizuotas, į darbą sugrįžo gegužės viduryje.
Britanijos princai Charlesas ir Williamas
Princui Williamui koronavirusas buvo nustatytas balandį, tačiau to jis neatskleidė iki pat lapkričio – esą norėjo išvengti nereikalingo susirūpinimo. Jo tėvas princas Charlesas COVID-19 susirgo kovą. 71 metų monarchas tikino, kad jam pasireiškė tik švelnūs simptomai.
Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka
Liepą A.Lukašenka paskelbė „išgyvenęs virusą“. Autoritarinis šalies vadovas koronavirusą vadino „psichoze“, ragino nuo jo gintis degtine, pirtimi ir darbu laukuose. Analitikai mano, kad netinkamas atsakas į pandemiją prisidėjo prie baltarusių nepasitenkinimo, prasiveržusio rugpjūčio 9 dieną paskelbus, neva didele balsų persvara prezidento rinkimuose vėl išrinktas A.Lukašenka.