Tikimasi, kad į ceremoniją atvyks Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton ir jos vyras buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Izraelio prezidentas Shimonas Peresas, nurodė pareigūnai ir vietos žiniasklaida.
Austrijos prezidentas Heinzas Fischeris, Slovėnijos vadovas Danilo Turkas, Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, Slovakijos prezidentas Ivanas Gasparovičius ir kadenciją baigianti premjerė Iveta Radičova jau patvirtino, kad atvyks.
Čekijos žmonės tebeplūsta atsisveikinti su V.Havelu – disidentu dramaturgu, kuris užėmė ypatingą vietą jų širdyse, vadovaudamas be kraujo praliejimo 1989 metais įvykusiai Aksominei revoliucijai, nulėmusiai Sovietų Sąjungos palaikomo komunistinio režimo žlugimą tuometėje Čekoslovakijoje.
Nuo antradienio Čekijoje vėliavos tris dienas bus nuleistos iki pusės stiebo, o penktadienį V.Havelo laidotuvių ceremonija vyks Šv.Vito katedroje Prahos pilies komplekse, kuris taip pat yra šalies prezidentų oficiali rezidencija.
Čekijos parlamento nariai buvusio prezidento susirinko pagerbti antradienį.
Kaimyninės Slovakijos vyriausybė penktadienį taip pat paskelbė nacionalinio gedulo diena.
Prie vienos buvusios bažnyčios Prahos centre antrą dieną iš eilės žmonių minios plūdo pagerbti V.Havelo palaikų, o šimtai gedėtojų pasirašė užuojautų knygose Prahos pilyje.
Trečiadienį V.Havelo karstas bus pervežtas į Vladislavo salę Prahos pilyje ant arklių traukiamo katafalko, kuris taip pat buvo naudojamas laidojant pirmąjį Čekoslovakijos prezidentą Tomašą Garrigue'ą Masaryką 1937 metais.
Karstas šioje salėje bus viešai pašarvotas dvi dienas, o penktadienį jis bus išvežtas į Šv.Vito katedrą, kur vyks gedulingos pamaldos.
V.Havelo palaikai vėliau bus kremuoti, kaip pageidavo jo šeima.
Trečiadienį vyksianti karsto pervežimo ceremonija ir laidotuvės penktadienį bus transliuojamos dideliuose ekranuose, įrengtuose Prahos pilies kiemuose, taip pat kituose šalies miestuose.