Nelygybė tapo tokia nebekontroliuojama, kad 85 turtingiausių planetos žmonių valdomas turtas yra lygus „pusės visos žmonijos turtui“, pažymi „Oxfam“ naujos ataskaitos apie augantį atotrūkį tarp turtingųjų ir skurstančiųjų, įžangoje.
Ataskaitoje atskleidžiamas „pražūtingas didėjančios nelygybės, kuri padeda turtingiesiems griauti demokratinius procesus ir vykdyti politiką, tarnaujančią jų interesams visų kitų sąskaita, poveikis“, nurodoma organizacijos pareiškime.
„Oxfam“ kritikos strėlės nukreiptos ir į didžiųjų korporacijų vadovus bei pasaulio lyderius, susirinksiančius į Davosą – prabangų slidinėjimo kurortą Šveicarijos Alpėse
Nelygybė pastaruoju metu tapo labai svarbia problema įvairiose pasaulio valstybėse, o JAV prezidentas Barackas Obama siekį mažinti atotrūkį tarp turtingųjų ir skurstančiųjų paskelbė vienu iš savo antrosios kadencijos prioritetų.
Kinijoje naujoji vyriausybė ėmėsi veiksmų apriboti elito privilegijas, o Vokietija rengiasi nustatyti minimalų darbo užmokestį.
Pasaulio ekonomikos forumas, organizuojantis diskusijas Davose, praėjusią savaitę įspėjo, kad augantis atotrūkis tarp turtingųjų ir vargšų yra didžiausia pasaulinė grėsmė 2014-aisiais.
„Didžiulis skirtumas tarp pasiturinčių ir skurstančių piliečių pajamų laikomas grėsme, kuri ateinantį dešimtmetį veikiausiai padarys didžiulės žalos pasauliniu mastu“, – nurodė Pasaulio ekonomikos forumas.
„Oxfam“ kritikos strėlės nukreiptos ir į didžiųjų korporacijų vadovus bei pasaulio lyderius, susirinksiančius į Davosą – prabangų slidinėjimo kurortą Šveicarijos Alpėse.
„Pastaraisiais dešimtmečiais vykdoma turtingųjų sėkmingai primesta politika, apimanti finansinio reguliavimo panaikinimą, lengvatinių mokesčių zonas ir slaptumą, antikonkurencinę verslo praktiką, mažesnius mokesčių tarifus didelėms pajamoms ir investicijoms bei apkarpymus ar nepakankamą investavimą į visuomenines paslaugas “, – nurodo „Oxfam“.
Pasak ataskaitos, nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pabaigos mokesčiai turtingiesiems sumažėjo 29-iose iš 30 valstybių, apie kurias turima duomenų, o tai reiškia, kad daugelyje vietų turtingieji ne tik gauna daugiau pinigų, bet taip pat sumoka už gautas pajamas mažiau mokesčių“.