Pasaulis gedi dėl britų monarchės mirties, jos netektį vadina eros pabaiga

Mirus Jungtinės Karalystės monarchei Elžbietai II, pasaulio lyderiai ketvirtadienį reiškia užuojautą.
Elizabeth II
Elžbieta II / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

JUNGTINĖS VALSTIJOS

„Karalienė Elžbieta II buvo neprilygstamo orumo ir pastovumo valstybininkė, sustiprinusi pamatinę Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų sąjungą“, – teigė amerikiečių prezidentas Joe Bidenas.

Kadenciją baigęs amerikiečių prezidentas Barackas Obama užuojautoje akcentavo Elžbietos II „nenuilstamos, garbingos tarnystės visuomenei palikimą“.

Jis sakė, kad monarchė šalį „valdė grakščiai, elegantiškai ir su nenuilstančia darbo etika, nepaisydama sunkumų ir lūkesčių, kurie buvo keliami jos kartos moterims“.

Savo ruožtu buvęs prezidentas Donaldas Trumpas pagerbė karalienės „ištvermingą diplomatiją“ ir „didžiulį taikos palikimą“.

JUNGTINĖS TAUTOS

„Kaip ilgiausiai gyvenusi ir ilgiausiai valdžiusi Jungtinės Karalystės vadovė, karalienė Elžbieta II visame pasaulyje buvo plačiai vertinama už savo grakštumą, orumą ir atsidavimą“, – sakė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

EUROPOS SĄJUNGA

„Kadaise vadinta „Elžbieta Tvirtąja“, ji savo tarnyste ir atsidavimu niekada nepamiršo parodyti mums, kokios svarbios yra pamatinės vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“, – „Twitter“ paskyroje rašė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis.

„Ji buvo karo bei susitaikymo Europoje ir už jos ribų liudininkė, matė gilias mūsų planetos ir visuomenės transformacijas“, – sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Per šiuos pokyčius ji buvo tęstinumo švyturys, niekada nenustojantis rodyti ramybės ir atsidavimo, kuris daugeliui teikė stiprybės“, – pridūrė ji.

PRANCŪZIJA

„Prisimenu ją kaip Prancūzijos draugę, geraširdę karalienę, visiems laikams palikusią pėdsaką savo šalyje ir savo amžiuje“, – sakė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

VOKIETIJA

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas savo užuojautoje vadino Elžbietą II „susitaikymo simboliu“.

„Jos įsipareigojimas siekti Vokietijos ir Didžiosios Britanijos susitaikymo po Antrojo pasaulinio karo baisumų liks nepamirštas“, – sakė Vokietijos kancleris.

„Scanpix“ nuotr./Elizabeth II ir princas Phillipas 1953 m. per karūnavimą
„Scanpix“ nuotr./Elizabeth II ir princas Phillipas 1953 m. per karūnavimą

VATIKANAS

Popiežius Pranciškus pareiškė, kad jį „giliai nuliūdino“ karalienės mirtis, ir pabrėžė, jog meldžiasi už jos „amžiną atilsį“ bei už jos sūnų Charlesą, kuris tapo karaliumi.

Katalikų Bažnyčios vadovas išreiškė pagarbą karalienės „nepaliaujamai tarnystei“.

ISPANIJA

Ispanijos karalius Felipe VI užuojautoje teigė, kad britų monarchė „buvo daugelio svarbiausių mūsų pasaulio istorijos skyrių liudininkė, autorė ir formuotoja“.

„Jos pareigos jausmas, atsidavimas ir visas gyvenimas, buvo skirtas tarnauti“, – nurodė Ispanijos monarchas.

ITALIJA

„Ji garantavo stabilumą krizės akimirkomis ir išlaikė tradicijų vertę visuomenėje, kuri nuolat ir giliai evoliucionuoja. Jos tarnystės dvasia, atsidavimas... gilus orumas, su kuriuo ji ėjo pareigas tokį ilgą laiką – nuolatinis susižavėjimo šaltinis ateities kartoms“, – nurodė Italijos premjeras Mario Draghi.

UKRAINA

„Ukrainos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą karališkajai šeimai, visai Jungtinei Karalystei dėl šios ypač skaudžios netekties“, – rašoma Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio užuojautoje.

KANADA

„Ji buvo mūsų karalienė beveik pusę Kanados gyvavimo laikotarpio. Ji akivaizdžiai, giliai ir tvirtai mylėjo kanadiečius, – sakė Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau. – 70 metų ji mums visiems tarnavo tvirtai ir išmintingai.“

„Sunku patikėti, kad mano pastarasis pasisėdėjimas su ja buvo paskutinis, – sakė politikas. – Man trūks tų pokalbių.“

AUSTRALIJA

Australijos vyriausybės vadovo Anthony Albanese'io teigimu, britų karalienės mirtis „žymi eros pabaigą“.

„Australų širdys yra su Jungtinės Karalystės žmonėmis, – kalbėjo A.Albanese'is. – Baigėsi istorinis valdymas ir ilgas gyvenimas, skirtas pareigai, šeimai, tikėjimui ir tarnystei.“

BRAZILIJA

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro reikšdamas užuojautą dėl britų karalienės mirties paskelbė trijų dienų nacionalinį gedulą.

Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų prezidentas, kuris kitą mėnesį sieks būti perrinktas, oficialiame leidinyje paskelbtame pranešime teigė, kad gedulo laikotarpis yra „užuojautos žinia dėl Jos Didenybės karalienės mirties“.

INDIJA

„Ji įkūnijo orumą ir padorumą viešajame gyvenime. Skaudu dėl jos mirties“, – teigė Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis