Išnagrinėję gimstamumo, mirtingumo ir migracijos rodiklius, Pew tyrimo centro Religijos ir visuomeninio gyvenimo forumo tyrėjai prognozuoja, kad artimiausius du dešimtmečius musulmonų kasmet daugės 1,5 proc., o kitų žmonių – tik 0,7 proc.
Studijoje „Pasaulio musulmonų populiacijos ateitis“ („The Future of the Global Muslim Population“) teigiama, kad 2030 metais musulmonai sudarys 26,4 proc. pasaulio gyventojų, kurių tuo metu iš viso bus apie 8,3 milijardo.
Šiuo metu pasaulyje gyvena apie 6,9 mlrd. žmonių, iš jų išpažįstantys islamą sudaro 23,4 proc. Jeigu mokslininkų prognozės teisingos, musulmonų dalis per 20 metų padidės trimis procentais.
Daugiau nei šeši dešimtadaliai išpažįstančių islamą 2030 metais gyvens Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Tuo tarpu branduolinį ginklą turintis Pakistanas, kuriame per pastaruosius kelis mėnesius suaktyvėjo islamo ekstremistai, veikiausiai perims iš Indonezijos daugiausia gyventojų turinčios musulmoniškos šalies titulą.
Užsachario Afrikos šalyje Nigerijoje musulmonų bendruomenė po 20 metų bus didesnė negu Egipte, numato studijos autoriai.
Pew mokslininkų prognozės rodo, kad Europoje per du ateinančius dešimtmečius musulmonų padaugės beveik trečdaliu. Pernai Senajame žemyne gyvenantys 44,1 mln. musulmonų sudarė 6 proc. gyventojų, o 2030 metais jų tikriausiai bus apie 58,2 mln. (8 proc.).
Rusija išliks didžiausia musulmonų bendruomenę turinti Europos šalis, o 2030 metais joje gyvens 18,6 mln. (14,4 proc.) šią religiją išpažįstančių žmonių.
Jungtinėse Valstijose po dviejų dešimtmečių gyvens daugiau musulmonų nei bet kurioje Europos šalyje, išskyrus Rusiją ir Prancūziją. Kita vertus, jie tarp amerikiečių sudarys daug mažesnę dalį negu Europoje.
Prognozuojama, kad musulmonų dalis tarp JAV gyventojų, kuri šiuo metu nesiekia vieno nuošimčio, iki 2030 metų pasieks 1,7 proc. ir bus „apytikriai tokio pat dydžio, kaip Jungtinių Valstijų žydų arba episkopalinės bendrijos“.