Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paukščių gripas Kinijoje glemžiasi vis daugiau aukų

Kinijoje daugėja kovo pabaigoje pirmą kartą aptikto paukščių gripo viruso H7N9 aukų, jų skaičius išaugo iki 14, praneša newsru.com.
Dezinfekuojami naminiai paukščiai
Dezinfekuojami naminiai paukščiai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį pranešta, kad nuo viruso mirė 13 žmonių. Gripas pasiglemžė dar vieno, rytų Kinijos Jiangsu provincijoje gyvenančio kino gyvybę. Iš likusių 13 mirusių asmenų devyni žmonės nuo paukščių gripo mirė Šanchajuje, du – Džedziango provincijoje, po vieną Jiangsu ir Anhui provincijose.

Valdžios pareigūnai pranešė, kad užfiksuoti trys nauji ligos atvejai. Iš viso Kinijoje paukščių gripo virusu užsikrėtė 63 žmonės, 24 iš jų Šanchajuje, 17 Jiangsu, 16 Džedziango, trys Anhui, du Henano provincijose ir vienas Pekine.

Iki praėjusios savaitės pabaigos visi paukščių gripo viruso H7N9 atvejai buvo nustatyti rytinėje šalies dalyje. Šeštadienį pirmą kartą susirgo sostinės Pekino gyventojas. Sekmadienį pranešta, kad virusas rastas centrinėje Kinijoje, Henano provincijoje.

Kinijos ekspertai pažymi, kad žmogaus žmogui šis virusas bent jau iki šiol nebuvo perduotas. Epidemiologinis ryšys tarp visų ligos atvejų nenustatytas.

Ekspertai įsitikinę, kad mirtinas virusas tinkamai paruošiant paukštieną žūsta, svarbu ją gerai pakaitinti. Esą žmonės neturėtų panikuoti, vengti sąlyčio su gyvais naminiais paukščiais ir kruopščiau ruošti paukštieną.

Tuo metu mokslininkai prakalbo apie epidemijos perspektyvą. Kai kurie ekspertai gąsdina, jog virusui mutavus prasidės paukščių gripo pandemija, kiti tvirtina, kad panikuoti nėra reikalo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos