Pchenjano teigimu, šie Seulo veiksmai yra jo suvereniteto pažeidimas.
Šiaurės Korėja kaltina Seulą tris kartus pasiuntus dronus į jos oro erdvę. Pietų Korėja šiuos kaltinimus neigia.
Pasak oficialiosios Korėjos centrinės naujienų agentūros (KCNA), Šiaurės Korėjos gynybos ministerija iš sudužusio drono nuolaužų išmontavo valdymo modulį ir išanalizavo skrydžio planą bei žurnalą.
Jame skelbiama, kad analizė parodė, jog į Šiaurės Korėją įsiveržė „karinis gangsterių dronas“.
KCNA paskelbė drono skrydžio maršrutą, kuris prasidėjo Pietų Korėjai priklausančioje Bengnjondo saloje ir baigėsi Pchenjane.
Bengnjondas yra labiausiai į vakarus nutolusi Pietų Korėjos sala, esanti arčiau Pchenjano nei Seulo.
„Nacionalinės gynybos ministerijos atstovas spaudai dar kartą pabrėžė, kad paskutinis įspėjimas dėl pavojingos ir neapgalvotos, politinės ir karinės provokacijos, kurią įvykdė Korėjos Respublikos kariniai gangsteriai ir kuri peržengė kantrybės ribas, jau buvo pareikštas“, – sakė KCNA.
KCNA pridūrė, kad jei tokie veiksmai pasikartotų, Pietų Korėjai grėstų „išnykimas visiems laikams“.
Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) sesuo Kim Yo Jong (Kim Jo Čen) paskelbė atskirą pareiškimą, kuriame teigiama, kad Pchenjanas neplanuoja imtis panašių veiksmų prieš Seulą.
Pietų Korėjos gynybos ministerija iš pradžių neigė teiginius apie dronus. Tačiau vėliau Jungtinis štabų vadų komitetas pakeitė savo poziciją ir nurodė, kad „negali patvirtinti, ar Šiaurės Korėjos teiginiai yra teisingi, ar ne“.