Pchenjane susitiko Kinijos ir Šiaurės Korėjos užsienio reikalų viceministrai 

Kinijos užsienio reikalų viceministras penktadienį lankėsi Pchenjane, kur susitiko su savo kolega iš Šiaurės Korėjos.
KIM WON JIN / AFP
KIM WON JIN / AFP

Kinija yra tradicinė Šiaurės Korėjos sąjungininkė, o Vašingtonas ragina Pekiną pasinaudoti savo įtaka Pchenjanui. Be kita ko, Vašingtonas praėjusį mėnesį perspėjo, kad Pchenjano ir Maskvos kariniai ryšiai stiprėja ir yra pavojingi.

„Kinijos Liaudies Respublikos užsienio reikalų ministerijos delegacija, vadovaujama užsienio reikalų viceministro draugo Sun Weidongo (Sun Veidongo), sausio 25 dieną atvyko į Pchenjaną“, – penktadienį pranešė oficialioji Šiaurės Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Naujienų agentūros AFP nuotraukose užfiksuotas Sun Weidongo ir jo delegacijos susitikimas su Šiaurės Korėjos užsienio reikalų viceministru Pak Myong Ho (Pak Mjong Ho) ir kitais asmenimis sostinės Liaudies kultūros rūmuose.

Sun Weidongas Pchenjane lankosi tuo metu, kai Jungtinių Valstijų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas (Džeikas Salivanas) ruošiasi penktadienį ir šeštadienį Tailande susitikti su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi (Vang I), abiems šalims siekiant pagerinti santykius po daugelį metų trukusios įtampos.

Anksčiau šį mėnesį Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) sakė, kad Pchenjanas ir Pekinas 2024-uosius paskelbė „KLDR ir Kinijos draugystės metais“, pavartodamas Šiaurės Korėjos oficialaus pavadinimo santrumpą.

Šiais metais abi šalys „toliau skatins mainus ir vizitus visose srityse, įskaitant politiką, ekonomiką ir kultūrą“, ir „atvers naują KLDR ir Kinijos draugystės istorijos puslapį“, sakoma Kim Jong Uno pranešime Kinijos prezidentui Xi Jinpingui (Si Dzinpingui), pranešė KCNA.

Kim Jong Uno draugiška žinutė Xi Jinpingui buvo ryškus kontrastas pastarojo meto dramatiškai agresyviai retorikai Pietų Korėjos atžvilgiu.

Anksčiau šį mėnesį Kim Jong Unas paskelbė Seulą savo šalies pagrindiniu priešu, atsisakė svarbiausių įtampą mažinančių susitarimų, sustiprino pasienio saugumą ir pagrasino karu dėl „net 0,001 mm“ teritorinio pažeidimo.

Didėjant grėsmei iš branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos pusės, Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas (Jun Sukjolas) priartino Seulą prie ilgamečio sąjungininko Vašingtono.

Kol Tokijas, Seulas ir Vašingtonas rengė bendras karines pratybas prieš didėjančią Šiaurės Korėjos grėsmę, Pekinas praėjusiais metais pasiuntė aukšto rango pareigūnus dalyvauti Pchenjano kariniuose paraduose.

Kinija ir Rusija, nuolatinės Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narės, trukdė Vašingtono pastangoms sugriežtinti sankcijas Šiaurės Korėjai dėl pastaraisiais mėnesiais padažnėjusių ginklų bandymų.

Praėjusių metų pabaigoje Kim Jong Unas taip pat sėkmingai iškėlė į orbitą karinį žvalgybinį palydovą, gavęs, Seulo teigimu, Rusijos pagalbą kosmoso klausimais mainais į ginklus Maskvos karui Ukrainoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai