Tačiau kreipimesi į Miuncheno saugumo konferencijos dalyvius Pekinas paskelbė, kad yra pasirengęs pateikti taikos pasiūlymą Ukrainai, pranešė naujienų agentūra „Reuters“.
„Šis karas negali tęstis toliau“, – sakė Kinijos prezidento Xi Jinpingo vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Wang Yi.
W.Yi teigimu, Kinijos taikos pasiūlymu bus gerbiamas visų šalių teritorinis ir suvereniteto vientisumas ir pridūrė, kad Pekinas toliau sieks taikos.
„Žinoma, galime ir toliau rėkti apie savo pozicijas tokiose tarptautinėse konferencijose kaip ši, tačiau siūlau pradėti mąstyti ramiai, ypač mano draugams Europoje“, – teigė jis.
„Turime pagalvoti apie tai, kokias pastangas galime įdėti, kad šis karas baigtųsi“, – pabrėžė W.Yi.
CNN pranešė, kad daugelis Europos Sąjungos vadovų Miunchene tebėra atsargūs dėl Pekino ketinimų, nes Kinijos diplomatas paragino Europos šalis pakeisti savo požiūrį į karą.
JAV viceprezidentė Kamala Harris šeštadienį pareiškė, kad JAV „nerimą kelia“ nuolatinė Kinijos parama Rusijai nuo karo Ukrainoje pradžios.
O Europos Komisijos pirmininkė Ursula Von der Leyen šeštadienį kalbėdama su CNN sakė, jog „trūksta įrodymų“, kad Kinija nebendradarbiauja su Rusija.
Kinija ne kartą atsisakė pasmerkti Rusijos agresiją Ukrainoje.
Praėjusių metų pabaigoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo kolegai Kinijoje Xi Jinpingui pareiškė, kad jų partnerystė yra svarbesnė nei bet kada anksčiau Vakarų „precedento neturinčio spaudimo“ akivaizdoje.
Kinijos lyderis pakartojo V.Putino žinią apie vienybę, sakydamas, kad abi šalys turėtų „stiprinti strateginį koordinavimą“ ir „įnešti daugiau stabilumo į pasaulį“, anksčiau pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida „Xinhua“.
Pasak Kinijos užsienio reikalų ministerijos, šį mėnesį Rusijoje taip pat lankysis Kinijos vyriausiasis diplomatas – tai bus pirmasis Kinijos pareigūno, einančio šias pareigas, vizitas į šią šalį nuo karo pradžios.