„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pekinas: už JAV įstatymo projektą dėl uigūrų „turi būti sumokėta“

Pekinas trečiadienį perspėjo, kad „turi būti sumokėta“ už JAV Atstovų Rūmų priimtą įstatymo projektą, kuriuo dėl griežtų priemonių prieš uigūrus Sindziange siekiama sankcijų Kinijos aukšto rango pareigūnams.
Uigūrai Kinijoje
Uigūrai Kinijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

2019-ųjų Uigūrų žmogaus teisių politikos aktu smerkiami Pekino vykdomi „sunkūs žmogaus teisių pažeidimai“ šiame regione Kinijos šiaurės vakaruose, kur, kaip manoma, vadinamosiose perauklėjimo stovyklose laikoma per milijoną uigūrų, kazachų ir kitų daugiausia musulmoniškų mažumų atstovų.

„Už visus blogus veiksmus ir žodžius... turi būti sumokėta derama kaina“, – per eilinę spaudos konferenciją sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.

Paklausta, ar šio įstatymo projekto priėmimas paveiks JAV ir Kinijos derybas dėl prekybos, Hua Chunying tiesaus atsakymo nepateikė, tačiau sakė, jog „negali būti, kad tai nepaveiktų Kinijos ir JAV santykių, taip pat – abiejų šalių bendradarbiavimo svarbiose srityse“.

Užsienio reikalų ministerija anksčiau griežtai sukritikavo 2019-ųjų Uigūrų aktą, kuriuo esą „nepelnytai šmeižiamos Kinijos pastangos išnaikinti ekstremizmą ir kovoti su terorizmu, piktai užsipuolama Kinijos vyriausybės politika dėl Sindziango valdymo“.

Nedetalizuodama, kokių priemonių imsis Kinija, Hua Chunying sakė, kad „kaina, kurią reikia sumokėti, galiausiai bus“.

JAV Atstovų Rūmai antradienį vakare didžiule balsų persvara priėmė minimą įstatymo projektą, kuris dar labiau padidina įtampą tarp abiejų pasaulinių galių, šiuo metu bandančių išspręsti savo užsitęsusį prekybos karą.

Pagal įstatymo projektą JAV valstybės departamentas turėtų vertinti, ar Kinijos pareigūnai atitinka kriterijus dėl sankcijų už jų vaidmenį vykdant despotišką politiką.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Donaldas Trumpas Londone
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Donaldas Trumpas Londone

Projektas, kuris Atstovų Rūmuose buvo priimtas balsų santykiu 407:1, yra griežtesnė rugsėjį Senate priimto įstatymo projekto versija. Dabar abu tekstai turi būti suderinti ir parengti kaip vienas įstatymo projektas, kuris bus teikiamas JAV prezidentui Donaldui Trumpui pasirašyti.

Anksčiau Vašingtonas supykdė Pekiną D.Trumpui pasirašius įstatymo projektą, kuriuo reškiama parama demokratijos reikalaujantiems protestuotojams Honkonge. Dėl to Pekinas anksčiau šią savaitę paskelbė sankcijų JAV nevyriausybinėms organizacijoms ir įšaldė amerikiečių karinių laivų bei orlaivių taikius vizitus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų