Ukraina ne kartą prašė modernių vakarietiškų tankų, kurie padėtų kovoti su Rusijos invazija, o Vokietija, kaip pranešama, savo sprendimą, ar tai daryti, susiejo su Vašingtono noru suteikti „Abrams“.
„Aš tiesiog nemanau, kad mes pasirengę“, – žurnalistams sakė JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas politikai Colinas Kahlas, paklaustas apie „Abrams“ tiekimą Ukrainai. Tačiau jis neatmetė galimybės tiekti „Abrams“ ateityje.
„Tankas „Abrams“ yra labai sudėtingos karinės įrangos pavyzdys. Jis brangus, su juo sunku mokytis, jis turi reaktyvinį variklį – manau, kad reaktyvinių degalų sunaudojama apie tris galonus (apie 11 l) myliai (1,6 km). Tai nėra pati lengviausia sistema kalbant apie priežiūrą“, – teigė C.Kahlas.
Jis taip pat pažymėjo, kad JAV gynybos vadovas Lloydas Austinas vengė tiekti Ukrainai įrangą, kurios „jie negalės suremontuoti, išlaikyti ir kurios jie ilgainiui negalės sau leisti, nes tai nėra naudinga“.
Vokietijos ir JAV žiniasklaida pranešė, kad Berlynas nesutiks suteikti Ukrainai tankų „Leopard“, jei Vašingtonas nepriims panašaus sprendimo, tačiau Kyjivas gavo pažadų dėl įvairių kitų šarvuotų transporto priemonių.
Praėjusį savaitgalį Jungtinė Karalystė pažadėjo aprūpinti Ukrainą tankais „Challenger 2“ ir tapo pirmąja šalimi, paskelbusia apie vakarietiškų sunkiųjų tankų tiekimą Kyijvui.
Vokietija ir JAV praėjusią savaitę pareiškė, kad atitinkamai suteiks šarvuočių „Marder“ ir „Bradley“, o Prancūzija pažadėjo skirti lengvųjų tankų „AMX-10 RC“.
Paklaustas, kodėl Kyjivui žadama skirti daugiau šarvuočių, C.Kahlas sakė, jog jie reikalingi tam, kad padėtų Ukrainos pajėgoms įveikti vis stiprėjančią Rusijos gynybą.
"[Maskvos kariuomenė] kasa griovius, kasa tranšėjas, įrengia „drakono dantis“, deda minas. Jie iš tikrųjų stengiasi sutvirtinti priešakinę kariuomenės liniją“, – teigė jis.
Tikslas yra suteikti ukrainiečiams įrankių „pakeisti šią dinamiką... galimybėmis šaudyti ir manevruoti naudojant daugiau mechanizuotųjų pajėgų“, sakė C.Kahlas.