Rusija, pasak Pentagono pareigūnų, turi trijų tipų hipergarsinius ginklus, kurie jau buvo panaudoti smūgiams prieš Ukrainą, skelbia Laisvės radijas.
„Nors Kinija ir Rusija atliko daug sėkmingų hipergarsinių ginklų bandymų ir, regis, yra įvedusios šias sistemas į parengties režimą, Kinija lenkia Rusiją tiek tokių sistemų skaičiumi, tiek infrastruktūra, reikalinga joms palaikyti“, – per klausymą pabrėžė DIA vyriausiasis mokslininkas Paulas Freisthleris.
Pasak jo, Kinija pastaruosius dvidešimt metų aktyviai tyrinėja, kuria ir bando tokio tipo ginklus. Nuo 2014 m. Pekinas bando tarpžemynines raketas su hipergarsinėmis valdomomis raketomis. Ji taip pat kuria hipergarsinius variklius.
Jungtinės Valstijos intensyvina hipergarsinių ginklų programą, pagal kurią kuriamos sausumos, oro ir jūrų raketos. Tačiau, kaip per klausymą sakė JAV atstovai, šioje srityje Jungtinės Valstijos atsilieka nuo Kinijos ir Rusijos. Be to, Jungtinės Valstijos neplanuoja hipergarsinių raketų aprūpinti branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, nes mano, kad dabartinio JAV branduolinio arsenalo pakanka, kad jis būtų atgrasymo priemonė potencialiam agresoriui.