„Kiekviena iš (V.Putino) paminėtų sistemų reikalauja dar keleto metų (darbo). Nemanau, kad jos keičia karinės galios pusiausvyrą“, – J.Mattisą cituoja Pentagono spaudos tarnyba.
J.Mattisas: „Galų gale, (Rusija) gali išleisti visus pinigus (ginkluotei). Tai nepakeis mano strateginio įvertinimo. Tiktai spėju, kad (ginklų kūrimas) labai brangiai kainuos Rusijos žmonėms. Tai nieko nepakeis.“
„Jos nesukelia jokio poreikio mūsų pusei kaip nors keisti mūsų atgrasymo poziciją", – gynybos sekretorius sakė žurnalistams pakeliui į Omaną.
J.Mattisas pabrėžė, kad Maskvos sprendimas pasitraukti iš strateginių saugumo derybų rodo, jog Rusija nesistengia veikti savo interesų labui.
„Galų gale, (Rusija) gali išleisti visus pinigus (ginkluotei). Tai nepakeis mano strateginio įvertinimo. Tiktai spėju, kad (ginklų kūrimas) labai brangiai kainuos Rusijos žmonėms. Tai nieko nepakeis“, – pažymėjo jis.
V.Putino pranešimo dalį, skirtą naujausiai ginkluotei pristatyti, J.Mattisas apibūdino kaip „nuviliančią, bet šiuomet nestebinančią“. Vis dėlto sekretorius pridūrė, kad Rusijos prezidento pranešimo kitose dalyse buvo galima įžvelgti ir norą mažinti įtampa tarp Rusijos ir NATO valstybių.
J.Mattisas pakartojo, kad priešraketinės gynybos sistemos Rytų Europoje yra nukreiptos ne prieš Rusija, o prieš Irano ir Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę. Jis pridūrė, kad Rusijos kariuomenė pakankamai profesionali, kad suprastų šį faktą.