Rusijos karo aviacija kartu su Sirijos vyriausybės lėktuvais smogė taikiniams keliose provincijose. Šie antskrydžiai surengti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui siekiant perimti iniciatyvą iš JAV vadovo Baracko Obamos stumiant konkuruojantį planą, kaip sutriuškinti „Islamo valstybės“ (IS) džihadistus Sirijoje.
Ir Maskva, ir Damaskas tvirtina, kad operacijos taikinys buvo IS kovotojai. Sirijos saugumo šaltinis nurodė, kad Hamos ir Homso provincijose buvo smogta „teroristų pozicijoms“ ir kad Rusija prisidėjo prie vyriausybės pajėgų antskrydžių Latakijos provincijoje, kuri yra Basharo al Assado režimo bastionas.
Tuo tarpu Jungtinės Valstijos pareiškė manančios, kad Rusija atakavo ne IS kovotojus, kaip tvirtina, bet opozicijos sukilėlius, kurie kelia grėsmę B.al Assado režimui.
Vienas JAV gynybos pareigūnas Vašingtone žurnalistams sakė, kad „nematėme jokių smūgių prieš ISIL; ką matėme, tai smūgius prieš Sirijos opoziciją“. ISIL yra alternatyvus „Islamo valstybės“ akronimas.
Gynybos sekretorius Ashtonas Carteris buvo atsargesnis. „Atrodo, kad buvo (smūgiuojama) rajonuose, kur galbūt nėra ISIL pajėgų“, – sakė Pentagono vadovas.
Bet jis apkaltino Rusiją kurstant puspenktų metų besitęsiantį Sirijos pilietinį konfliktą ir pareiškė, kad Maskvos karinis įsikišimas šioje karo draskomoje šalyje prilygsta „benzino pylimui į ugnį“ ir yra „pasmerktas žlugti“.
„Rusijos planas pasmerktas žlugti, – sakė A.Carteris. – Viliuosi, kad jie prieis prie požiūrio taško, kuriame sieks savo tikslų skirtingais būdais, turinčiais daugiau prasmingumo.“
„Rusijos planas pasmerktas žlugti, – sakė A.Carteris. – Viliuosi, kad jie prieis prie požiūrio taško, kuriame sieks savo tikslų skirtingais būdais, turinčiais daugiau prasmingumo.“
Savo ruožtu Baltieji rūmų atstovas spaudai Joshas Earnestas sakė, jog „dar per anksti pasakyti, kas buvo jų taikinys ir į kokius taikinius buvo pataikyta“.
Prancūzija, kuri sekmadienį pati surengė savo pirmąjį antskrydį prieš IS Sirijoje, taip pat išreiškė abejonių dėl Rusijos tikslų, atkartodama susirūpinimą, jog Maskva, stiprindama savo karinius pajėgumus šioje šalyje, tik siekia padėti B.al Assadui išlaikyti valdžią.