Per derybas Varšuvoje tęsiasi ginčai dėl finansavimo ir klimato kaitos švelninimo įsipareigojimų

„Kol kas dėl priemonių klimato kaitai mažinti besiderančias valstybes skiria jų supratimas apie finansavimo poreikį ir būtinybę visiems prisiimti įsipareigojimus mažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį“, – sako JT Bendrosios klimato kaitos konvencijos konferencijoje Varšuvoje ES Tarybai atstovaujantis Lietuvos aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Ministro nuomone, didžiausi skirtumai pastebimi tarp išsivysčiusių ir besivystančių valstybių. Europos Sąjungos netenkina pernelyg nekonstruktyvi atskirų valstybių pozicija derybose.
Valstybes imtis ryžtingų veiksmų ragina ir gyventojai, ir organizacijos.
Valstybes imtis ryžtingų veiksmų ragina ir gyventojai, ir organizacijos. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečiadienį per konferenciją daugiausia dėmesio buvo skirta kovos su klimato kaita priemonių finansavimui. Nors per tam skirtus posėdžius pranešimų būta daugiau negu šalių dialogo, dauguma pranešėjų pabrėžė lėšų pritraukimo į Žaliąjį klimato fondą ir Prisitaikymo fondą svarbą, išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo ir prisitaikymo prie klimato kaitos priemonių finansavimo poreikį.

Europos Sąjunga išlieka lydere mobilizuojant reikalingas lėšas klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo programų finansavimui. Ji taip pat yra tarp aktyviausių rengiant 2015 m. susitarimą ir skatinant šalis prisiimti ambicingus įsipareigojimus laikotarpiui iki 2020-ųjų.

ES delegacija, kuriai vadovauja ES Aplinkos tarybos pirmininkas Valentinas Mazuronis ir ES klimato kaitos komisarė Connie Hedegard, nuo ryto iki vėlaus vakaro dalyvauja plenariniuose posėdžiuose ir ekspertų diskusijose, rengia ES valstybių koordinacinius pasitarimus, apie derybų eigą nuolat informuoja Europos Parlamento atstovus, organizuoja dvišalius susitikimus su trečiosiomis šalimis ar jų grupėmis. Per pastarąsias dienas, siekiant spartinti derybų eigą, surengti susitikimai su Afrikos ir mažųjų salų valstybių aljanso atstovais, įvyko net du susitikimai su Kinijos vyriausiuoju derybininku, Pietų Afrikos Respublikos, Kazachstano ir Ukrainos aplinkos ministrais.

„Tik intensyvios derybos su visais konferencijos dalyviais gali sugriauti ugniasienę tarp turtingųjų ir besivystančiųjų šalių ir įtikinti derybų dalyvius, kad norimiems tikslams pasiekti būtinos vieningos ir lygiavertės visų mūsų pastangos“, – apibendrindamas kelių pastarųjų dienų susitikimus sakė ministras Valentinas Mazuronis.

Dvišalius ir daugiašalius susitikimus, diskusijas ir pristatymus įvairiais klimato kaitos klausimais organizuoja ir kitų ES valstybių ekspertai bei atvykę į Varšuvą aplinkos ministrai. Kasdien ES paviljone, kurį suprojektavo ir įrengė ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva, vyksta dešimtys įvairiausių renginių. Dviejų šimtų ir keturiasdešimties vietų posėdžių salės, penki pasitarimų kambariai, ES Tarybos biuras ir šias patalpas jungiančios erdvės dekoruotos stilizuotais mūsų šalies peizažais. Lietuvių suprojektuotose patalpose įsikūrę Europos Parlamento, Europos Komisijos ir Tarybos sekretoriato biurai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai