„Šiandien per Izraelio kariuomenės smūgį Gazos Ruože „World Central Kitchen“ (WCK) neteko kelių savo seserų ir brolių“, – sakė nevyriausybinės organizacijos įkūrėjas, virtuvės šefas Jose Andresas (Chosė Andresas).
JAV įsikūrusi „World Central Kitchen“ pavadino šį incidentą tragedija ir pakartojo, kad „humanitarinės pagalbos darbuotojai ir civiliai gyventojai niekada neturėtų tapti taikiniu“.
Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, po Izraelio smūgio į jų automobilį į Deir al Balos miesto ligoninę buvo atvežti keturių užsienio humanitarinės pagalbos darbuotojų ir jų palestiniečio vairuotojo kūnai.
„Hamas“ teigė, kad tarp pagalbos darbuotojų buvo „Britanijos, Australijos ir Lenkijos piliečiai, o ketvirtojo pilietybė nežinoma“.
„World Central Kitchen“ yra viena iš dviejų nevyriausybinių organizacijų, vadovaujančių pastangoms pristatyti pagalbą laivais iš Kipro. Ji taip pat dalyvauja statant laikiną prieplauką Gazos Ruože.
Al Aksos ligoninėje naujienų agentūros AFP korespondentas pamatė penkis kūnus, šalia kurių gulėjo trys užsienio pasai.
Izraelio kariuomenė pareiškė, kad „atlieka išsamų aukščiausio lygio tyrimą, siekdama išsiaiškinti šio tragiško incidento aplinkybes“, ir pridūrė, kad „glaudžiai bendradarbiauja su WCK“, siekdama suteikti pagalbą palestiniečiams.
Po šešis mėnesius trukusio karo ir griežtų Jungtinių Tautų perspėjimų, kad visiems 2,4 mln. šios teritorijos gyventojų gresia badas, Izraelis patyrė didžiulį tarptautinį spaudimą padidinti humanitarinės pagalbos srautą į blokuojamą ruožą.
Australijos ministras pirmininkas Anthony Albanese'is (Entonis Albanizis) antradienį patvirtino, kad viena iš kelių per smūgį Gazos Ruože žuvusių pagalbos darbuotojų buvo Australijos pilietė.
A. Albanese''is sakė, kad savanorė Zomi Frankcom (Zomi Frankom) atliko „nepaprastai vertingą darbą“, padėdama dalyti maistą apgultame Gazos Ruože, ir pridūrė, kad Australija „sieks visapusiškos ir tinkamos atsakomybės“.
Baltieji rūmai pareiškė liūdintys dėl žuvusių humanitarinės pagalbos darbuotojų.
„Mums skauda širdį ir esame labai sunerimę dėl šio smūgio“, – socialiniame tinkle „X“ parašė Baltųjų rūmų nacionalinės saugumo tarybos atstovė Adrienne Watson (Eidrien Votson) ir pridūrė, kad „humanitarinės pagalbos darbuotojai turi būti apsaugoti, nes jie teikia labai reikalingą pagalbą, todėl raginame Izraelį skubiai ištirti, kas įvyko“.
Kovo 19 dieną paskelbtoje JT remiamoje ataskaitoje įspėjama, kad pusei Gazos Ruožo gyventojų katastrofiškai trūksta maisto, todėl, nesiėmus skubių priemonių, teritorijos šiaurėje bet kada gali kilti badas.