Tuo tarpu sukilėliai džiaugėsi užėmę Misratos oro uostą ir naujais diplomatiniais ryšiais Vakaruose.
NATO pajėgos prieš aušrą atakavo M.Kadhafi kompleksą, praėjus kelioms valandoms po to, kai per Libijos televiziją buvo parodytas reportažas iš M.Kadhafi susitikimo su genčių lyderiais. Tai buvo pirmas televizijos parodytas siužetas apie Libijos pulkininką nuo balandžio 30 dienos užsienio aviacijos smūgio, kurį jo vyriausybė pavadino pasikėsinimu sunaikinti M.Kadhafi.
„Žuvo trys žmonės – du žurnalistai ir jų gidas, padėjęs filmuoti dokumentinį filmą“, – sakė vyriausybės atstovas Mussa Ibrahimas per spaudos konferenciją Bab Azazijos komplekse.
Per išpuolį žuvo žurnalistai Ali al-Grawas ir Ismailas al-Sharifas, kurie filmavo, kaip „šimtai žmonių šventė savo susitelkimą prieš NATO“, sakė atstovas.
Pasak M.Ibrahimo, A.Grawas buvo Libijos žurnalistas ir filmų kūrėjas. Informacijos apie I.Sharifą nepateikiama, taip pat neskelbiama, kokioms organizacijoms žurnalistai dirbo.
Žiniasklaidos atstovus lydėjo 25-erių metų gidas Abdelis Salamas Massoudas Mohammedas, sakė vyriausybės atstovas ir pridūrė, kad be šių žuvusių „trijų kankinių dar yra 27 sužeisti žmonės“.
Kiek anksčiau du valdžios atstovai pranešė, kad per NATO aviacijos smūgį žuvo šeši žmonės ir dar 10 buvo sužeisti. M.Ibrahimas sakė pateikęs oficialius duomenis ir minėtų nesutapimų nekomentavo.
Britanija aprūpins policijos uniformomis Libijos sukilėlius
Didžioji Britanija aprūpins uniformomis ir neperšaunamomis liemenėmis sukilėlių kontroliuojamame Libijos rytiniame regione dirbančius policininkus ir padės įkurti visuomeninę radijo stotį, pareigūnai paskelbė ketvirtadienį po derybų su šios šalies opozicijos vadovu.
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas, užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as ir kiti vyriausybės nariai Londone susitiko su Libijos sukilėlių Laikinosios Nacionalinės Tarybos (LNT) vadovu Mustafa Abdel Jalilu.
JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas ketvirtadienį pareiškė, kad JAV jau išleido 750 mln. dolerių karinei operacijai Libijoje.D.Cameronas nurodė pasiūlęs M.Abdel Jalilui įkurti Londone nuolatinį biurą, kuris padėtų užmegzti glaudesnius ryšius su Britanija, nors Londonas dar nepasekė Prancūzijos ir Italijos pavyzdžiu ir nepripažino LNT teisėta Libijos vyriausybe.
JAV karinė operacija Libijoje jau kainavo 750 mln. dolerių
JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas ketvirtadienį pareiškė, kad JAV jau išleido 750 mln. dolerių karinei operacijai Libijoje. Tokios sumos pareikalavo pastangos sutrukdyti M.Kadhafi režimui puldinėti taikius gyventojus.
Šiuos skaičius R.Gatesas pateikė per susitikimą su jūrų pėstininkais karinėje bazėje Pietų Karolinoje. Gynybos sekretorius sakė, kad dabartinis JAV biudžeto išlaidų mažinimas vargiai turės įtakos operacijoms Afganistane ir Irake, nes jos finansuojamos ne iš gynybos biudžeto.
„Deja, Libijos atveju mes turėsime apmokėti šias sąskaitas“, – sakė R.Gatesas.
„Šiuo metu iš viso išlaidos sudaro maždaug 750 mln. dolerių, ir mes rasime pinigų. Kalbant apie karines operacijas pasaulyje, kuriose dalyvauja JAV kariai, manau, kad biudžeto problemos neturės neigiamos įtakos jų finansavimui“, – sakė gynybos sekretorius.
Anksčiau JAV karinių oro pajėgų vadas Michaelas Donley sakė, kad karinės oro pajėgų operacijos Libijoje kiekvieną dieną atsieina po 4 mln. dolerių. Lėšos skiriamos 50 kovinių ir 40 pagalbinių lėktuvų išlaikymui regione. Be to, išlaidų reikalavo ir karinė įranga bei šaudmenys.
Kovo 19 dieną prasidėjusioje koalicinių pajėgų operacijoje Libijoje dalyvauja Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV, Kanada, Belgija, Italija ir kitos šalys. Kovo pabaigoje vadovavimą operacijai perėmė NATO.