Per ketvirtadienio vakaro smūgius Džamos kaime taip pat žuvo trys kurdų kovotojai, nurodė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).
Turkijos vadovaujami sirų sukilėliai Prie Turkijos sienos esančio ir kurdų Liaudies apsaugos dalinių (YPG) kontroliuojamo Afrino puolimą pradėjo sausio 20 dieną.
Sirijos vyriausybė po mėnesio, kurdams paprašius pagalbos, į anklavą atsiuntė kovotojų.
YPG atstovas Afrine Biruskas Hasakeh nurodė, kad turkų karo lėktuvai Džamoje taikėsi į kovotojų, susijusių su Sirijos armija, pozicijas ir kad buvo aukų, bet tikslaus jų skaičiaus nepateikė.
Režimą remiančių kovotojų yra keliuose frontuose šiame anklave, nurodė kurdai.
Ketvirtadienį Turkija Afrine patyrė didelių nuostolių. Kariškiai pranešė, kad žuvo aštuoni kariai, o dar 13 buvo sužeisti. Po ketvirtadienio per šią operaciją žuvusių turkų karių skaičius padidėjo iki mažiausiai 40.
SOHR skelbia, kad per Turkijos vykdomą bombardavimą žuvo daugiau kaip 140 civilių, bet Turkija tai neigia ir sako veikianti „kuo atsargiausiai“, kad išvengtų civilių aukų.
Nuo puolimo pradžios tūkstančiai civilių paliko savo namus ir pabėgo į Afrino miestą arba netoliese esančias vyriausybės kontroliuojamas teritorijas.
Ketvirtadienį į minimą rajoną pirmą kartą nuo operacijos pradžios įvažiavo pagalbos kolona su maisto produktais ir medicinos priemonėmis.
Ankara laiko YPG „teroristine“ grupuote, nes ji esą susijusi su uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK), nuo 1984 metų įsitraukusia į sukilimą pietryčių Turkijoje.
Tuo tarpu Vašingtonas YPG laiko itin svarbiais pagalbininkais kovoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje.
Turkija atmetė Jungtinių Valstijų prašymą Afriną įtraukti į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos sutartą ugnies nutraukimo visoje Sirijoje planą.