„JT ir SARC gabena humanitarinę pagalbą 50 tūkstančių žmonių, kuriems reikia pagalbos, Rukbano stovykloje Pietryčių Sirijoje," – sakoma JT pranešime. Anot jo, visa siunta bus pristatyta per tris-keturias dienas.
Vilkstinė gabena maisto, medicinos ir higienos priemonių bei kitų reikalingiausių daiktų.
„Be to, vykdome skubios vakcinacijos kampaniją, skirtą paskiepyti maždaug 10 tūkst. vaikų nuo tymų, poliomielito ir kitų mirtinų ligų," – pažymėjo JT humanitarinės pagalbos koordinatorius Sirijoje Ali Al-Zaatari.
Raudonojo Pusmėnulio duomenimis, daugiau nei 70 sunkvežimių atgabens per 10 tūkst. maisto pakuočių ir miltų maišų, taip pat drabužių 18 tūkst. vaikų.
SARC prezidentas Khaledas Hboubati sakė, kad tai pirmoji šios organizacijos pagalbos vilkstinė Rukbano stovyklai.
JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniams reikalams Markas Lowcockas pranešė, kad ši stovyklą nėra gavusi jokios pagalbos nuo sausio. Tąkart pagalba buvo pristatyta per Jordanijos teritoriją.
Sąlygos stovykloje nuo to laiko pablogėjo. Šiek tiek maisto nelegaliai atvežama iš Jordanijos, tačiau dauguma gyventojų neturi už ką jo nusipirkti. Stovykloje nėra jokių sveikatos paslaugų.
JT vaikų fondo UNICEF duomenis, praėjusį mėnesį šioje stovykloje nuo kraujo užkrėtimo ir dehidratacijos mirė keturių mėnesių mergaitė, o nuo kraujo užkrėtimo ir sunkaus neprievalgio – penkių dienų naujagimis.
2016 metų birželį per savižudžio įvykdytą sprogdinimą, atsakomybę už kurį prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), niekieno žemėje netoli Rukbano perėjos žuvo 7 Jordanijos kariai.
Kariuomenė netrukus po to paskelbė dykumos rajonus, besidriekiančius į šiaurės rytus Sirijos link ir į rytus Irako link, „uždaromis karinėmis zonomis“.
JAV vadovaujamai kovos su IS koalicijai priklausanti Jordanija, parašoma Jungtinių Tautų, leido pristatyti kelias humanitarinės pagalbos siuntas į šią teritoriją, tačiau sienos iki šiol yra uždarytos.
Stovykla, kurioje glaudžiasi perkeltieji asmenys iš visos Sirijos, taip pat yra netoli JAV vadovaujamos koalicijos naudojamos Tanfo bazės.
2011 metais prasidėjęs pilietinis karas Sirijoje nusinešė daugiau kaip 360 tūkst. žmonių gyvybių. Dar milijonai gyventojų buvo priversti palikti savo namus.