Dėl pragaištingo gaisro atsistatydino Permės krašto vyriausybė

Visa Permės krašto vyriausybė nutraukė savo įgaliojimus dėl tragedijos Permės klube, nusinešusios daugiau kaip 120 žmonių gyvybę. Tai pranešė regiono administracija.
Prie klubo „Chromaja lošad“
Prie klubo „Chromaja lošad“. / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Sergejus Šoigu

Pasak krašto gubernatoriaus Olego Čirkunovo, naujos sudėties vyriausybė bus sudaryta, kai baigsis klube „Chromaja lošad“ gruodžio 5-osios naktį kilusio gaisro aplinkybių tyrimas.

Kol vyks tyrimas vyriausybės nariai, vadovaujami pirmininko Valerijaus Suchicho, toliau dirbs „einančiųjų pareigas“ statusu.

Regiono administracijos pranešime sakoma, jog siekiant užtikrinti objektyvų tyrimą tikrinimų laikotarpiu nuo pareigų nušalintas krašto verslo plėtros ir prekybos ministras Muratas Bimatovas, miestų statybos ir infrastruktūros plėtotės ministras Aleksandras Kudriavcevas ir Permės krašto viešojo saugumo ministras Igoris Orlovas.

Taip pat prašymą išnagrinėti klausimą dėl darbo sutarties pirmalaikio nutraukimo į Permės miesto dūmą padavė Arkadijus Kacas, samdytas valdytojas, atsakingas už municipalinio ūkio veiklos organizavimą.

Politologo Dmitrijaus Oreškino nuomone, Permės regiono vadovybė greitai sureagavo į prezidento nuotaiką – jam sukėlė susierzinimą virtinė nepaprastųjų įvykių, įvykusių pastaruoju metu šalyje.

„Veiksmas simbolinis – Permės vadovybė atsisako savo įgaliojimų ir atiduoda savo likimą į prezidento kaip aukščiausiosios valdžios, rankas“, – vertina situaciją ekspertas.

Anksčiau buvo nušalinta nuo pareigų miestų statybos priežiūros inspekcijos viršininkė Olga Antipova.

Antradienį Nepaprastųjų Situacijų ministerijos vadovo Sergejaus Šoigu sprendimu atleistas krašto priešgaisrinės apsaugos priežiūros valdybos viršininkas Vladimiras Muchutdinovas ir dar šeši žinybos darbuotojai.

D.Oreškinas įžvelgia tame, kas vyksta, rimtą prieštaravimą. Jo nuomone, „negali viršininkas, tai yra prezidentas, atsakyti už viską. Tačiau, antra vertus, turi, nes sėdi vertikalės viršūnėje“.

„Čia ir yra vertikalės trūkumas. Nes sistema pernelyg sudėtinga, kad jai būtų galima vadovauti iš vieno centro“, – sakė politologas.

Naujausiais duomenimis, per gaisrą žuvo 124 žmonės. Maskvos, Sankt Peterburgo, Čeliabinsko ir Permės ligoninėse tebėra daugiau kaip 100 nukentėjusiųjų, visi jie sunkios ar itin sunkios būklės.

Trečiadienį ligoninėje Maskvoje mirė vienas įtariamųjų byloje dėl gaisro, pranešė Permės krašto administracijos spaudos tarnyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai