D.Cameronui, kuris praėjusią savaitę vykusiuose rinkimuose netikėtai užsitikrino absoliučią daugumą parlamente, Britanijos santykių su ES peržiūrėjimas yra vienas svarbiausių jų antrosios, 2015-2020 metų, kadencijos tikslų ir jis ketina iki 2017-ųjų pabaigos organizuoti referendumą dėl šalies narystės Bendrijoje.
J.M.Barroso, kuris vis dar palaiko glaudžius ryšius su ES lyderiais, leido suprasti, jog reikia siekti susitarimo.
„Dabar yra geresnės sąlygos D.Cameronui įgyvendinti savo tikslus, – sakė buvęs Europos Komisijos vadovas interviu BBC radijui. – Ministras pirmininkas D.Cameronas dabar turi atnaujintą legitimumą ir, manau, didesnius įgaliojimus, kalbant apie šalies vidų, kelti reikalavimus Europai“.
Jis sakė, kad kiti Bendrijos lyderiai norės „atsižvelgti į kai kuriuos Didžiosios Britanijos išdėstytus tikslus ir interesus“. Tačiau, įspėjo J.M.Barroso, dėl D.Camerono konkretaus siekio priversti ES imigrantus ilgiau laukti socialinių išmokų gali būti keblu susitarti.
„Norėčiau patarti jiems visus pasiūlymus, kuriuos pateiks Didžioji Britanija, aptarti neoficialiai prieš svarstant tai su institucijomis ir suinteresuotais partneriais, – sakė J.M.Barroso. – Manau, labai svarbu yra tonas.“