„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Perspėja dėl pasekmių šalims, padėsiančioms Rusijai išvengti sankcijų

JAV iždo sekretorė Janet Yellen perspėja, kad šalys, kenkiančios Amerikos ir jos sąjungininkų Rusijai taikomoms sankcijoms, patirs savo veiksmų pasekmių. „Vieningas sankcijas taikančių šalių koalicija nebus abejinga veiksmams, kurie kenkia mūsų įvestoms sankcijoms“, – sakoma J.Yellen parengtose užrašuose kalbos, kuri trečiadienį bus pasakyta Atlanto Tarybai.
Rusijos Federacijos ambasada
Rusijos Federacijos ambasada / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

JAV ir jos sąjungininkės taiko sankcijas, atsakydamos į Maskvos pradėtą karą Ukrainoje ir siekdamos panaudoti pasaulinę ekonomiką kaip ginklą prieš Rusiją.

Kol kas nėra šalių, kurios padėtų išvengti sankcijų, tačiau sąjungininkės baiminasi, kad Vakarų sankcijas kritikuojanti Kinija gali tai padaryti.

J.Yellen teigimu, Rusijos karas Ukrainoje „perbraižė“ pasaulio ekonomikos kontūrus, pakeitė „mūsų tolesnio tarptautinio bendradarbiavimo sampratą“. Vis tik J. Yellen, nepatikslino, kokios gali būti pasekmės už pagalbą apeinant sankcijas.

J.Yellen kalba Atlanto Taryboje – JAV analitiniame centre – numatyta likus savaitei iki pasaulio finansų ministrų ir centrinių bankų vadovų susitikimo Vašingtone, kur vyks Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko grupės pavasario susitikimai.

TVF ir Pasaulio banko kasmet rengiamoje konferencijoje paprastai kalbama apie svarbiausius klausimus, darančius įtaką pasaulio ekonomikai. Šiais metais susitikimai vyks balandžio 18–24 dienomis Vašingtone ir virtualiai, ir kontaktiniu būdu. Svarbiausia tema bus Rusijos invazija į Ukrainą ir galingųjų valstybių galimybės suvaldyti jos poveikį ekonomikai.

Praėjusią savaitę J.Yellen kalbėdama vienoje Atstovų Rūmų komisijoje sakė, kad Rusijos agresija Rytų Europoje turės „didžiulių ekonominių pasekmių Ukrainoje ir už jos ribų“. JAV iždo sekretorė pridūrė, jog iš Rusijos ir Ukrainos tiekiamos energijos, metalų, kviečių ir kukurūzų augančios kainos „taip pat padidins infliacinį spaudimą“.

JAV šiuo metu išgyvena istorinę infliaciją, nematytą nuo 1981 metų gruodžio mėnesio. Darbo departamentas antradienį pranešė, kad iki kovo mėnesio kainos pakilo 8,5 procento, lyginant su praėjusiais metais.

Nors infliacija pradėjo didėti dar prieš Rusijos įsiveržimą į Ukrainą vasario mėnesį, dėl karo sumažėjo naftos ir benzino atsargos. Pusę praėjusio mėnesio vartotojų kainų augimą sukėlė išaugusios dujų kainos.

J.Yellen parengtoje kalboje sakoma, kad bendradarbiaujančios šalys gali išspręsti didžiausias pasaulio problemas, nepaisant vykstančio karo.

„Manau, kad tai yra tinkamas laikas, norint pašalinti mūsų tarptautinės finansų sistemos spragas, kurias matome realiuoju laiku“, – turėtų pasakyti ji kalboje Atlanto Tarybai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“