Ph.Hammondas kaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „griaunant“ tarptautines taisykles, palaikančias taiką tarp valstybių, ir sakė, kad Kremliaus lyderio veiksmai Krymo bei Rytų Ukrainos atžvilgiu „fundamentaliai silpnina“ Rytų Europos šalių saugumą.
Ph.Hammondas pridūrė, kad Maskvos nagresyvus elgesys yra „aiškus priminimas, kad Rusija turi potencialo tapti didžiausia paviene grėsme mūsų saugumui“.
Sakydamas kalbą Britanijos strateginių tyrimų institute RUSI diplomatijos vadovas griežtai kritikavo tuos, kurie ieško pateisinimų „Džihadistui Džonui“, kuris buvo matomas keliuose IS įvykdytų šiurpių egzekucijų vaizdo įrašuose. Žiniasklaida yra paskelbusi, kad tas kovotojas yra Londone užaugęs Mohammedas Emwazi.
Ph.Hammondo žodžius buvo galima suprasti kaip kritiką Britanijos pilietinių teisių organizacijai „Cage“, kuri bendradarbiavo su M.Emwazi ilgiau negu dvejus metus, prieš jam išvykstant į Siriją.
„Mūsų pozicija absoliučiai aiški: atsakomybė už teroro aktus tenka tiems, kurie juos vykdo, – pabrėžė Ph.Hammondas. – Tačiau didžiulė atsakomybės našta taip pat tenka tiems, kas veikia kai jų teisintojai.“
„Cage“ pastarosiomis dienomis išprovokavo aštrią kritiką, kai pareiškė, kad Britanijos žvalgybos, kuri esą mėgino užverbuoti M.Emwazi, veiksmais paskatino jį radikalizuotis.
Savo retoje kalboje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į žvalgybos tarnybų veiklą, Ph.Hammondas sakė, kad duomenų apie Rusijos pajėgumus rinkimas bus „gyvybiškai svarbi mūsų žvalgybos pastangų dalis prognozuojamoje ateityje“.
„Dabar susiduriame su Rusijos lyderiu, užsibrėžusiu ne dalyvauti tarptautinėmis taisyklėmis pagrįstoje sistemoje, palaikančioje taiką tarp valstybių, bet ją griauti“, – perspėjo jis.