Pietų Afrika atsisako planų skiepyti „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19

Pietų Afrika sekmadienį paskelbė atsisakanti planų skiepyti su koronaviruso epidemija kovojančius priešakinės linijos medikus vakcina, sukurta Britanijos ir Švedijos bendrovės „AstraZeneca“, kai mažos apimties klinikiniai bandymai parodė, kad šis preparatas nepakankamai veiksmingai apsaugo nuo šalyje išplitusio naujo viruso varianto.
„AstraZeneca“
„AstraZeneca“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pietų Afrika praeitą savaitę gavo pirmąją „AstraZeneca“ vakcinos partiją – milijoną dozių. Planuota, kad nuo sausio vidurio šiuo preparatu bus pradėti skiepyti sveikatos apsaugos darbuotojai, bet nuviliantys ankstyvieji tyrimų rezultatai rodo, kad „AstraZeneca“ vakcina gali nepateisinti lūkesčių.

Tyrimas, kurio rezultatai dar nėra paskelbti recenzuojamame leidinyje, rodo, kad „AstraZeneca“ vakcina „suteikia minimalią apsaugą nuo lengvos arba vidutinės infekcijos COVID-19 išsivystymo“ tarp jaunų suaugusiųjų, kontaktavusių su Pietų Afrikoje plintančios atmainos koronavirusu.

Oksfordo universitetas ir Johanesburge įsikūręs Vitvatersrando universitetas savo pranešime nurodė, kad apsauga nuo sunkesnių formų susirgimo negalėjo būti įvertinta, nes tyrimų dalyviai priklausė mažos rizikos grupei.

Nauja koronaviruso atmaina yra laikoma užkrečiamesne ir šiuo metu lemia daugiau kaip 90 proc. Pietų Afrikoje naujai fiksuojamų užsikrėtimo atvejų, sekmadienį vakare sakė sveikatos apsaugos ministras Zweli Mkhize.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų