„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pietų Amerikos šalių blokas MERCOSUR oficialiai patvirtino suspendavęs Venesuelos narystę

Pietų Amerikos ekonominis blokas MERCOSUR penktadienį patvirtino sustabdęs Venesuelos narystę, o šis žingsnis yra iki šiol griežčiausias tarptautinis veiksmas prieš krizės krečiamą prezidento Nicolas Maduro vyriausybę.
Venesueloje trūksta maisto
Venesueloje trūksta maisto / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Argentinos, Brazilijos, Paragvajaus ir Urugvajaus užsienio reikalų ministrų pranešime sakoma, kad jie informavo Venesuelą, jog jos, kaip MERCOSUR narės, „teisės yra sustabdytos“, nes Karakasas nesilaikė bloko prekybos taisyklių.

Venesuela piktai atmetė šį „perversmą“.

„Tai yra MERCOSUR perversmas; jis yra labai grėsmingas išpuolis prieš Venesuelą“, – per spaudos konferenciją sakė užsienio reikalų ministrė Delcy Rodriguez.

Anksčiau ji paskelbė virtinę piktų „Twitter“ žinučių, kuriose sakoma, kad sprendimas įšaldyti narystę yra „niekinis veiksmas, priimtas remiantis džiunglių įstatymais kai kurių pareigūnų, naikinančių MERCOSUR.“

MERCOSUR valstybės narės jau anksčiau yra grasinusios sustabdyti Venesuelos narystę, nes šalis neįtraukė pagrindinių organizacijos susitarimų į savo nacionalinę teisę.

Praėjusią savaitę ekonominio bloko lyderiai pareiškė, kad Venesuelos prezidento Nicolaso Maduro vyriausybė nepatvirtino 112 organizacijos rezoliucijų ir neperkėlė jų į Venesuelos teisę.

Tuo tarpu Venesuela yra aiškinusi, jog šių dokumentų negali patvirtinti, nes jie prieštarauja nacionalinės teisės aktams.

MERCOSUR šalys tuomet nustatė trijų mėnesių laikotarpį, per kurį Venesuela turėjo patvirtinti bloko nustatytas priemones.

Nors Venesuela į MERCOSUR įstojo 2012 metais, kitos organizacijos valstybės narės skundžiasi, kad šalis dar neratifikavo daugybės taisyklių, reglamentuojančių prekybą, politiką, demokratiją ir pagarbą žmogaus teisėms.

Venesuelos kaimynės vis labiau nerimauja dėl pokyčių kadaise klestėjusioje naftą eksportuojančioje šalyje, kurią dabar yra ištikusi didžiulė ekonominė krizė.

Šalyje, kuri itin skaudžiai nukentėjo dėl naftos – savo pagrindinės eksporto prekės – kainų kritimo, trūksta maisto, vis kyla riaušių ir vis labiau plinta plėšikavimas.

Krizė kilo labai nepatogiu MERCOSUR metu, nes organizacija yra atnaujinusi derybas su Europos Sąjunga (ES) dėl laisvosios prekybos.

Įtampa tarp N. Maduro vyriausybės ir kitų MERCOSUR šalių dar padidėjo, kai 2015 metais Argentinos prezidentu buvo išrinktas Mauricio Macris, o nušalintoji Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff buvo pakeista Micheliu Temeru.

Venesuelos opozicijos nariai siekia nuversti N.Maduro, o jis savo ruožtu aiškina, kad krizė šalyje yra JAV remiamų kapitalistų sąmokslas.

Nors MERCOSUR sprendimas sustabdyti Venesuelos narystę organizacijoje nėra tiesiogiai susijęs su dabartine krize šioje šalyje, tai yra reikšmingiausias žingsnis, kurį šiemet padidėjus įtampai kokia nors užsienio organizacija yra žengusi prieš N Maduro valdžią.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs