Septyni iš devynių teisėjų pritarė išvadai, kad 1953 metais išleistas įstatymas, kuriuo siekta apsaugoti tradicines šeimos vertybes, prieštarauja konstitucijai.
„Net jeigu neišitikimybė ir turi būti smerkiama kaip amoralus poelgis, valstybė neturėtų kištis į asmenų privatų gyvenimą“, – sakė teismo pirmininkas Parkas Han-Chulas.
Neištikimybės įstatymą aukščiausias šalies teismas svarstė jau penktą kartą. Pietų Korėja buvo viena iš vos kelių nemusulmoniškų šalių, kuriose sutuoktinių neištikimybė buvo laikoma baudžiamuoju nusikaltimu.
Per pastaruosius šešerius metus oficialūs kaltinimai dėl neištikimybės buvo pateikti beveik 5 500 žmonių, vien 2014 metais tokių atvejų buvo beveik 900.
Tačiau neišikimybės bylų skaičius palaipsniui mažėjo ir jose vis rečiau būdavo skiriama įkalinimo bausmė.
Remiantis prokuratūros duomenimis, 2004 metais pagal šį įstatymą buvo įkalinta 216 žmonių, 2008 metais kalėjime atsidūrė 42 nuteistieji, o vėliau per šešerius metus už grotų pateko tik 22 asmenys.
Tokia tendencija iš dalies atspindi kintantį visuomenės požiūrį šalyje, kurioje greitai vykstanti modernizacija dažnai susiduria su tradiciškai konservatyviomis normomis.