Ugniagesių pareigūnai anksčiau jau pareiškė manantys, kad avariją galėjo sukelti tam tikras važiuoklės gedimas, mat filmuotoje medžiagoje matyti, kad lėktuvui nusileidus jo važiuoklė taip ir neišsiskleidžia.
Vaizdo įraše užfiksuota, kaip oro linijų „Jeju Air“ lėktuvas Muano tarptautiniame oro uoste nusileido be ratų ir nuslydo nuo pakilimo tako, iš variklių veržiantis dūmams. Po to jis atsitrenkė į sieną, užsidegė ir sprogo.
„Jeju Air“ reisu 7C 2216 iš Bankoko (Tailandas) į Muano tarptautinį oro uostą Pietų Korėjoje skrido 181 žmogus (175 keleiviai ir šeši įgulos nariai).
Lėktuvas bandė nusileisti šalies pietuose esančiame oro uoste 9 val. 3 min. ryto (2 val. 3 min. Lietuvos) laiku.
Tikėtinomis katastrofos priežastimis pareigūnai įvardijo taip pat susidūrimą su paukščiais ir nepalankias oro sąlygas. Pranešama, kad sudužus lėktuvui keleiviai iškrito, o orlaivis buvo „beveik visiškai sunaikintas“.
„Keleiviai iš lėktuvo iškrito po to, kai jis atsitrenkė į užtvarą, todėl tikimybė išgyventi buvo nedidelė“, – per spaudos konferenciją sakė vietos pareigūnas.
„Lėktuvas yra beveik visiškai sunaikintas, todėl žuvusiuosius identifikuoti sunku. Procesas užtrunka, kol surandame ir atgauname palaikus“, – cituojamas jis.
Naujausias žinias apie lėktuvo katastrofą sekite žemiau:
Vienas iš dviejų lėktuvo katastrofą išgyvenusių žmonių yra sąmoningas ir kalba
19:11
Pasak Seulo Ewha ligoninės, kurioje gydomas 33 metų vyras, direktoriaus Ju Woongo, vienas iš dviejų išgyvenusiųjų per sekmadienį Pietų Korėjoje įvykusią lėktuvo katastrofą yra sąmoningas ir kalba, nors patyrė daugybinius lūžius.
Ligoninės direktorius sakė, kad vyras į intensyviosios terapijos skyrių buvo paguldytas sekmadienio popietę, o atlikus tyrimus paaiškėjo, kad jo nugaros srityje yra lūžiai, kurie apribojo paciento judesius. Šiuo metu jis intensyviai stebimas.
Tikimasi, kad ligoninės psichiatrijos skyrius padės suvaldyti vyro potrauminį stresą, pridūrė direktorius.
„Išsamių klausimų apie nelaimingą atsitikimą neuždavėme. Atsižvelgdami į galimą traumą ir dabartinę paciento būklę, nusprendėme toliau nesigilinti“, - sakė direktorius.
Pasak direktoriaus, vyras, matyt, gydytojams sakė: „Kai pabudau, supratau, kad buvau išgelbėtas“.
Pasak ugniagesių pareigūnų, abu avariją išgyvenę žmonės buvo skrydžio įgulos nariai. Jie buvo išgelbėti iš lėktuvo uodegos dalies po to, kai laineris užsiliepsnojo.
Sekmadienio katastrofą išgyvenusi moteris gydoma Seulo Asano ligoninėje, teigiama ligoninės pranešime.
Oficialūs duomenys: per lėktuvo katastrofą žuvo 179 žmonės – visi keleiviai ir keturi įgulos nariai
14:30
BBC praneša gavę patvirtinimą, kad žuvo 179 lėktuvu skridę žmonės.
Lėktuvo aviakatastrofą išgyveno tik du įgulos nariai – vyras ir moteris.
Gelbėtojai juos ištraukė iš lėktuvo galo ir išvežė į ligoninę. Sveikatos priežiūros pareigūnai sakė, kad jie yra sąmoningi ir jų būklė nekelia pavojaus gyvybei.
Tai reiškia, kad per katastrofą žuvo visi 175 lėktuvo keleiviai, taip pat keturi įgulos nariai.
Pietų Korėjos priešgaisrinės apsaugos departamentas gaisrui suvaldyti pasitelkė 32 gaisrinius automobilius ir kelis sraigtasparnius. Į įvykio vietą taip pat buvo išsiųsta apie 1 560 ugniagesių, policijos pareigūnų, karių ir kitų pareigūnų, teigiama pranešime.
Prožektorių šviesoje gelbėtojai milžinišku geltonu kranu kėlė sudegusį lėktuvo „Boeing 737-800“ fiuzeliažą ant pakilimo tako Muane, maždaug už 288 km į pietvakarius nuo Seulo.
Aviacijos ekspertas apie tragediją: „Daug kas šioje istorijoje yra neaišku“
13:53
Aviacijos ekspertas Geoffrey Thomasas BBC įvertino Pietų Korėjoje įvykusią aviakatastrofą.
„Atrodo, kad į lėktuvą atsitrenkė paukštis ir nukentėjo vienas iš variklių, dešinysis. Tai galėjo sukelti didelę įtampą pilotų kabinoje“.
Ekspertas sako, kad „dėl visų su variklio gedimu susijusių patikrinimų gali būti, kad pilotai paprasčiausiai pamiršo nuleisti važiuoklę“.
Pasak G.Thomaso, šiuo metų laiku pilotai prie Muano oro uosto gauna daug įspėjimų dėl didžiųjų ančių paukščių būrių, kurie gali būti labai dideli ir pavojingi lėktuvams.
Tačiau jei važiuoklė nebūtų buvusi išleista, pilotų kabinoje būtų pasigirdę įspėjamieji signalai, priduria jis, ir važiuoklę būtų buvę galima išleisti rankiniu būdu, jei dėl problemos važiuoklė negalėtų nusileisti.
„Ar situacija su varikliu buvo tokia, kad jie manė neturintys laiko tai padaryti, mes nežinome. Jei pilotai būtų paskelbę avarinę padėtį, gaisrų gesinimo padaliniai turėjo būti prie kilimo ir tūpimo tako ir pasiruošti nusileidimui pakelta pavara. Tokiu atveju ant kilimo ir tūpimo tako taip pat buvo galima kloti putas“, – aiškino ekspertas.
G.Thomas sako, kad Pietų Korėja ir jos oro transporto bendrovės laikomos vienomis geriausių – ir orlaivis, ir oro transporto bendrovė turi „puikius saugos rodiklius“.
Jis pridūrė: „Daug kas šioje tragedijoje yra neaišku“.
Tarp žuvusių lėktuvo keleivių – trejų metų vaikas
13:41
Jauniausias „Jeju Air“ lėktuvo, kuris sekmadienį sudužo Muano tarptautiniame oro uoste, keleivis buvo trejų metų vaikas, o vyriausias – 78 metų senolis, pranešė ugniagesių tarnyba, remdamasi keleivių sąrašu.
Ugniagesių tarnybos teigimu, kol kas per šią pražūtingą katastrofą žuvo 177 žmonės, iš 181 lėktuve buvusio žmogaus du yra dingę be žinios.
Du įgulos nariai – vienas vyras ir viena moteris – išgyveno katastrofą ir yra ligoninėje.
Pietų Korėjos Džollos provincijoje bus surengtas savaitės trukmės gedulas lėktuvo katastrofos aukoms atminti, sekmadienį per brifingą sakė provincijos pareigūnas.
Žuvusiųjų skaičius išaugo iki 176
11:46 Atnaujinta 12:14
Pietų Korėjos priešgaisrinės apsaugos departamentas sekmadienį pranešė, kad per „Jeju Air“ lėktuvo katastrofą žuvo mažiausiai 176 žmonės – 83 moterys, 82 vyrai ir dar 11 žmonių, kurių lyties iš karto nepavyko nustatyti.
Gelbėtojai į saugią vietą ištraukė du žmones. Abu jie buvo įgulos nariai. Sveikatos priežiūros pareigūnai sakė, kad jie yra sąmoningi ir jų būklė nekelia pavojaus gyvybei.
Praėjus maždaug devynioms valandoms po incidento trys žmonės vis dar yra dingę be žinios.
Pietų Korėjos priešgaisrinės apsaugos departamentas gaisrui suvaldyti pasitelkė 32 gaisrinius automobilius ir kelis sraigtasparnius. Į įvykio vietą taip pat buvo išsiųsta apie 1 560 ugniagesių, policijos pareigūnų, karių ir kitų pareigūnų, teigiama pranešime.
Valdžios institucijos mano, kad visi keleiviai žuvo
11:33
BBC žurnalistė Jean Mackenzie yra katastrofos vietoje Muano tarptautiniame oro uoste.
Ji sako, kad dabar manoma, jog žuvo visi lėktuvo keleiviai, ir tai yra daugiausiai gyvybių nusinešusi lėktuvo katastrofa Pietų Korėjos teritorijoje. Du išgyvenusieji – skrydžio palydovai, buvę lėktuvo gale – buvo nuvežti į ligoninę.
Keleiviai grįžo iš Tailando, kur, kaip manoma, daugelis jų atostogavo per Kalėdas.
Naujojo Pietų Korėjos laikinojo prezidento reakcija į nelaimę
11:23
Naujasis Pietų Korėjos laikinasis prezidentas Choi Sang-mokas, kuris pareigas pradėjo eiti tik penktadienį, prieš išvykdamas į Muaną sušaukė skubų vyriausybės posėdį, kad aptartų gelbėjimo operacijas ir atsakomuosius veiksmus, pranešė jo biuras.
„Manau, kad jokie paguodos žodžiai nebūtų pakankami gedinčioms šeimoms, kurios patyrė šią tragediją“, – sakė Choi Sang-mokas.
„Visa vyriausybė glaudžiai bendradarbiauja likviduojant avarijos padarinius, skiria visus turimus išteklius ir deda visas pastangas, kad užtikrintų visapusišką paramą žuvusiųjų šeimoms“, – pridūrė jis.
Tai pirmoji mirtina avarija vienos didžiausių Pietų Korėjos pigių skrydžių bendrovių „Jeju Air“ istorijoje.
Šios oro linijos buvo įsteigtos 2005-aisiais.
Žuvusiųjų skaičius išaugo iki 167
11:11 Atnaujinta 11:25
Pietų Korėjos priešgaisrinės apsaugos tarnyba sekmadienį pranešė, kad „Jeju Air“ lėktuvo katastrofos aukų skaičius išaugo iki 167. Viltys rasti daugiau išgyvenusiųjų blėsta.
„Kol kas du išgelbėti žmonės, patvirtintas 167 žuvusieji“, – sakoma Priešgaisrinės apsaugos departamento pranešime, kuriame teigiama, kad paieškos ir gelbėjimo operacija tęsiasi, Muano tarptautiniame oro uoste susirinkus verkiantiems artimiesiems.
Pigių skrydžių bendrovė „Jeju Air“ atsiprašė ir pažadėjo padėti.
„Nuoširdžiai atsiprašome, kad sukėlėme nerimą“, – sakoma oro linijų bendrovės pareiškime, paskelbtame jos socialinių tinklų kanaluose.
Bendrovė „Boeing“ pareiškime teigė, kad susisiekė su oro linijomis „Jeju Air“ ir yra „pasirengusi joms padėti“.
Liudininkai pasakoja apie „garsų“ sprogimą ir juodus dūmus
10:46
Pietų Korėjos naujienų agentūrai „Yonhap“ kalbinti liudininkai teigia, kad prieš avariją matė kibirkštis ir girdėjo sprogimą.
Netoli oro uosto apsistojęs 41 metų Yoo Jae-yongas pasakojo „Yonhap“, kad netrukus prieš katastrofą ant dešiniojo sparno pamatė kibirkštį.
70 metų Kim Yong-cheol agentūrai pasakojo, kad lėktuvui iš pradžių nepavyko nusileisti, todėl jis apsuko ratą ir bandė nusileisti dar kartą.
Kim sako, kad išgirdęs „garsų sprogimą“ pamatė į dangų kylančius „juodus dūmus“.
„Mačiau, kaip lėktuvas leidžiasi, ir maniau, kad jis tuoj nusileis, kai pastebėjau šviesos blyksnį“, – priduria kitas liudininkas, vardu Cho.
„Tada pasigirdo garsus sprogimas, po kurio ore pasklido dūmai, o tada išgirdau seriją sprogimų.“
Aukų skaičius išaugo iki 149
10:39
Pietų Korėjos Muano tarptautiniame oro uoste sudužusio lėktuvo aukų skaičius išaugo iki 149, pranešė priešgaisrinė tarnyba.
Iš jų 71 vyras ir 69 moterys, o devynių žuvusiųjų lytis nepatvirtinta, nes aukų kūnai pernelyg smarkiai sužaloti, teigia tarnyba.